29.02.2016 13:53

„Alien: Covenant” i „The Predator” z datami premier

Morderczy kosmici ogłosili daty swojego ataku na wielkie ekrany. Wiemy kiedy możemy się spodziewać premier „Alien: Covenant” i „The Predator”.

„Alien: Covenant” i „The Predator” z datami premier
foto: kadr z filmu

W przypadku pierwszej z wymienionych produkcji studio 20th Century Fox przesunęło dystrybucję filmu o dwa miesiące wcześniej. Początkowo kolejny obraz Ridleya Scotta miał nam pokazać kosmiczny horror 6 października 2017 roku, jednak dzieło ujrzy światło dzienne już 4 sierpnia 2017.

Rywal Obcego zaprezentuje się nam nieco później. Jeszcze w 2014 roku ogłoszono, że powstanie kolejna odsłona „Predatora”, z którym w pierwszej części walczył Arnold Schwarzenegger. „The Predator”, bo taki jest roboczy tytuł obrazu o galaktycznym łowcy, pojawi się na srebrnym ekranie 2 marca 2018 roku.

O pierwszym z dzieł wiemy, że będzie pomostem łączącym „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. W sumie mają powstać aż trzy poprzedzające pierwowzór części. Ridley Scott znalazł już aktorkę, którą obsadzi w jednej z głównych ról. W Daniels wcieli się Katherine Waterston. Na tym jednak nie koniec plejady gwiazd, która dołączy do obsady, gdyż Billy Crudup negocjuje rolę w „Alien: Covenant”. Zobaczymy także Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo, Demiana Bichira i Callie Hernandez.

Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku kolonizacyjnego Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - ostatni pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Zdjęcia do „Alien: Covenant” ruszą w marcu 2016 roku i będą trwać przez 16 tygodni. Obraz ma otrzymać kategorię wiekową R i jak zapewnia sam Ridley Scott:

"

Będzie jeszcze bardziej brutalny i przerażający niż oryginalny „Obcy” z 1979 roku. Bohaterowie odwiedzą planetę, z której przybyli Inżynierowie. Spotkają tam stworzoną przez nich bestię. Po co to zrobili? Wydaje się bio-mechaniczna, przypomina broń. Film wyjaśni tę kwestię. "

Scenariusz do „The Predator” został napisany przez Freda Dekkera i Shane'a Blacka, który jest też reżyserem dzieła. Nie wiadomo zbyt wiele o tym filmie, kilka informacji wyjawił jedynie producent John Davis:

"

Sposób pisania i perspektywa są niezwykle świeże. Dostaniecie coś, czego się nie spodziewacie. Stwierdzicie, że to najbardziej rozrywkowy sposób na wymyślenie od nowa serii filmowej. "

Wiemy też, że będzie to zupełnie nowa historia, nie zaś remake oryginalnego dzieła. Udostępniony został także plakat filmu „The Predator”:

the-predator-poster-600x600

Czekacie na „The Predator” i „Alien: Covenant”?

Robert Skowronski
Tagi: News Obcy Predator