Aluzja do pedofilskiego gwałtu na plakacie „Smakosza 3”?

Sergiusz Kurczuk
21.09.2017 14:04
Aluzja do pedofilskiego gwałtu na plakacie „Smakosza 3”? Fot. kadr z filmu

Nowy plakat do horroru „Smakosz 3” wywołał mały skandal. Część widzów postanowiła zbojkotować długo wyczekiwany sequel Victora Salvy. Powodem jest rzekoma aluzja do pedofilskiego gwałtu, którego filmowiec dokonał kilkanaście lat temu. 

Victor Salva to znany reżyser horrorów. Celowo nie napisałem „uznany”, bo kryminalna przeszłość sprawia, że wielu fanów kina grozy podchodzi do jego osoby ze sporym dystansem. Filmowiec znany jest z serii „Smakosz” oraz filmu „Dom klownów”. To właśnie na planie tej produkcji doszło do czynu, za który Salva trafił za kratki. Reżyser wykorzystał seksualnie 12-letniego chłopca. Dodatkowo w trakcie śledztwa w domu Salvy znaleziono materiały z pornografią dziecięcą. Kiedy stanął przed sądem, przyznał się do seksu oralnego z osobą poniżej 14 roku życia i wykorzystywania dzieci do tworzenia pedofilskich treści. Został skazany na 3 lata więzienia stanowego, z którego wyszedł po 15 miesiącach. Po odsiadce wrócił do branży filmowej i stworzył wcześniej wspomnianą serię „Smakosz”.

W „Smakoszu” widzimy demonicznego mordercę, który poluje na nastolatków (głównie chłopców). Zapowiedzią jego zbrodni jest piosenka „Jeepers Creepers”. Wielu widzów uważa, że potwór to usposobienie reżysera, który daje upust swoim chorym fantazjom we własnych filmach. Trudno jednoznacznie na to wskazać, ale homoerotyczne sceny często pojawiają się w filmach Salvy. Mimo obrzydliwej przeszłości seria „Smakosz” cieszyła się dużym powodzeniem. Wielu fanów oszalało z radości, kiedy poinformowano, że powstanie trzecia część. 

Obyło się bez wywlekania przeszłości reżysera, dopóki światła dziennego nie ujrzał najnowszy plakat do filmu. Widzimy na nim głównego bohatera, trzymającego w ręku ulubione narzędzie zbrodni - topór. Obok znajduje się napis, który jest nieprzetłumaczalną grą słów„You Axed for It”. Słowo „ask - „pytać”, zostało zastąpione słowem „axe - „topór”. Zdanie, do którego odnosi się hasło, powinno brzmieć: „You Asked for It, czyli „Sami się o to prosiliście. Oczywiście chodzi o fanów i kolejną część filmu, która ukaże się po 14 latach. Nie wszyscy jednak tak odebrali przesłanie gry słów.

Smakosz 3 Plakat Fot. foto: materiały prasowe

Niektóre osoby twierdzą, że napis odnosi się do popularnego (niestety) twierdzenia, że ofiara gwałtu jest sobie sama winna. Jest to jedna z głównych cech kultury gwałtu, za pomocą której przerzuca się winę ze sprawcy na ofiarę ohydnego czynu. Według oburzonych, plakat jest drwiną z ofiary Salvy i nawiązaniem do jego pedofilskich ciągot. Już zapowiedziano bojkot filmu, który swoją amerykańską premierę, będzie miał 26 września 2017 roku. Trudno ocenić, czy to tylko niefortunny zbieg okoliczności, czy celowa zagrywka (być może marketingowa). To nie pierwsza seksualna afera związana z horrorami w ostatnich miesiącach. Pod koniec sierpnia pisaliśmy o symbolu penisa na plakacie prequela „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.