14.11.2017 09:44

Amazon stworzy „Władcę Pierścieni”. Serial poruszy wątki pominięte w filmach

To już pewne. Serwis Amazon nabył prawa do telewizyjnej ekranizacji „Władcy Pierścieni”. Serial będzie pokazywał to, czego Peter Jackson nie zdołał umieścić w swojej trylogii. 

Amazon stworzy „Władcę Pierścieni”. Serial poruszy wątki pominięte w filmach
foto: kadr z filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Postacie z najsłynniejszej serii książek J. R. R. Tolkiena niebawem przeniosą się z kinowego ekranu na ekran telewizorów. Na początku listopada 2017 roku informowaliśmy, że kilka serwisów VOD i stacji telewizyjnych walczy o prawa do ekranizacji „Władcy Pierścieni”. Z walki odpadali kolejni konkurenci i w końcu serial zobaczymy dzięki Amazonowi. Platforma już potwierdziła, że produkcja będzie posiadała wiele sezonów, a w planach są również spin-offy. Adaptacja telewizyjna opowie nowe historie, które dzieją się przed wydarzeniami rozgrywającymi się w „Drużynie Pierścienia”. Ma w pewnym sensie stanowić uzupełnienie pierwszej części filmu Petera Jacksona. 

Sharon Tal Yguado, nowa dyrektor programowa Amazona wypowiedziała się na temat przyszłego serialu serwisu. 

"

„Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który porwał wyobraźnię pokoleń fanów literatury i dużego ekranu. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli pracować z Tolien Estate nad Trust, HarperCollins oraz New Line nad tą ekscytującą koprodukcją telewizyjną. Jesteśmy poruszeni zabraniem fanów „Władcy Pierścieni” na nową niesamowitą podróż po Śródziemiu. "

Amazon wydał na prawa do „Władcy Pierścieni” sporą sumkę. Wielu ekspertów widzi w tym kroku chęć zdetronizowania HBO, jako platformy z najpopularniejszym serialem fantasy. Co prawda „Gra o tron” powoli się kończy, ale szefowie stacji zaplanowali szereg spin-offów. Filmy Jacksona zarobiły ponad 6 miliardów dolarów oraz zostały docenione wieloma nagrodami, więc Amazon ma dużą szansę na sukces komercyjny. 

Na razie nie wiadomo kto stworzy serial, kto w nim zagra, ani kiedy odbędzie się premiera pierwszego odcinka. Dla wszystkich fanów filmów Jacksona najważniejsze jest jednak to, że serial nie będzie remakiem, tylko dopełnieniem tego, co widzieliśmy w kinie. Czy to oznacza, że niedługo zobaczymy Toma Bombadila?

Czy będziesz oglądać serial „Władca Pierścieni”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Władca Pierścieni