Andre the Giant - największy zapaśnik WWE. Zobacz zwiastun dokumentu HBO o słynnym wrestlerze

Sergiusz Kurczuk
29.01.2018 15:59
Andre the Giant - największy zapaśnik WWE. Zobacz zwiastun dokumentu HBO o słynnym wrestlerze Fot. materiały promocyjne

Stacja HBO realizuje film dokumentalny o André René Roussimoffie znanym lepiej jako Andre the Giant. Zobacz zwiastun produkcji. 

Każdy fan wrestlingu na pewno słyszał o mężczyźnie pokaźnych rozmiarów, znanym jako Andre the Giant. Tak naprawdę urodzony w 1946 roku Francuz nazywał się André René Roussimoff. Od dziecka chorował na gigantyzm. W wieku 12 lat mierzył 191 centymetrów wzrostu. Kiedy dorósł był o 33 centymetry wyższy. Jeszcze jako nastolatek postanowił wykorzystać swoje naturalne predyspozycje do pracy jako zawodowy zapaśnik. Pod koniec lat 60. został zauważony przez Kanadyjczyka, który został jego menadżerem. Od tego momentu zaczęła się jego międzynarodowa kariera zapaśnika i aktora.

Andre the Giant - dokument HBO

Stacja HBO przygotowuje film dokumentalny o nietuzinkowym zapaśniku. Reżyserem opowieści o życiu, karierze i śmierci Andre jest Jason Hehir. Dzięki produkcji prześledzimy losy Roussimoffa od narodzin we francuskim Grenoble po wielki sukces na ringach federacji WWE. W sieci pojawił się zwiastun filmu Hehira. 

Widzowie zgłębią nie tylko losy Andre jako zapaśnika. Twórca filmu wspomni również o karierze filmowej giganta. Mężczyzna zagrał między innymi Dagotha w „Conanie Niszczycielu”Fezzika w „Narzeczonej dla księcia” czy Nestora Vargasa w jednym z odcinków serialu „Zorro”. 

W filmie „Andre the Giant” zobaczymy, jak niezwykły chłopak z Grenoble stał się legendą WWF i jednym z najpoważniejszych wrogów Hulka Hogana. Oczywiście konflikt między zapaśnikami był jedynie częścią show, jakim jest wrestling. Dokument ma się ukazać już 10 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.