Andrew Lincoln powróci jako Rick Grimes w trylogii filmów "The Walking Dead"

Kamil Kacperski
05.11.2018 11:08
Andrew Lincoln powróci jako Rick Grimes w trylogii filmów "The Walking Dead" Fot. kadr z wideo

Andrew Lincoln odszedł z serialu "The Walking Dead", ale nie zakończył swojej przygody z uniwersum - aktor powróci do roli Ricka Grimesa w serii filmów telewizyjnych.

Taka informacja trafiła do mediów za pośrednictwem programu "The Talking Dead", w którym szef kontentu AMC Scott Gimple potwierdził, że pierwszym spin-offem "The Walking Dead" będzie trylogia filmów telewizyjnych o Ricku Grimesie. Prace nad pierwszą częścią serii ruszą już w 2019 roku.

I chociaż jego przygoda w oryginalnym serialu skończyła się bezpowrotnie (żadnych zmartwychwstań), to Gimple stwierdził, że historia Ricka jest zbyt obszerna i za dobra, żeby ją zakończyć. Dlatego też twórcy postanowili pokazać szeryfa w nowych, pełnometrażowych produkcjach:

To nie jest żaden trik. To jest koniec Ricka Grimesa w "The Walking Dead". Ale to nie oznacza, że postać się nie pojawi w kolejnych produkcjach. Zamierzamy kontynuować opowiadanie przygód Ricka w trylogii oryginalnych filmów telewizyjnych AMC. I mamy co opowiadać.

Rick Grimes gwiazdą kolejnego spin-offu "The Walking Dead"

Trzeba przyznać, że to dość ciekawa informacja - większość osób myślała, że spin-offy opowiedzą historię osób, które zdążyły już umrzeć albo w inny sposób opuścić serial. A tutaj twórcy postanowili opowiedzieć jeszcze więcej historii o postaci, która przez prawie 9 sezonów była głównym bohaterem "The Walking Dead". Cóż, fani Ricka prawdopodobnie będą zadowoleni, zwłaszcza, że według twitterowych plotek, w filmie mają się pojawić Michonne i Darryl. 

Gimple stwierdził też, że plany AMC dotyczące przyszłości uniwersum "The Walking Dead" są ogromne:

Te filmy będą ewolucją tego, co robiliśmy do tej pory w naszym serialu. A skalą będziemy dorównywali do filmów pełnometrażowych. Zaczniemy od kontynuacji historii Ricka Grimesa, ale jest tak wiele rzeczy w świecie "The Walking Dead" i tyle postaci, nowych i starych, które mogą się stać ulubieńcami widzów. 

Nowe odcinki "The Walking Dead"

Jeśli chodzi zaś o samą śmierć Grimesa, to tak naprawdę do niej nie doszło - mężczyzna spadł z mostu, ale znalazła go Jadis (Pollyanna McIntosh). Kobieta w helikopterze postanowiła nakłonić pilota, by wylądował i ocalił życie Ricka. Pasażerowie śmigłowca zabrali rannego do nieznanego miejsca. Mimo że były policjant nadal żyje, wszyscy mieszkańcy Aleksandrii są przekonani, że zginął śmiercią bohatera. Kolejne odcinki "The Walking Dead" będą emitowane normalnie. Epizod 6. obejrzymy 12 listopada na antenie telewizji Fox. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.