13.07.2017 13:21

Andrzej Chyra niczym Hannibal Lecter w „Ach śpij kochanie”

Plejada gwiazd polskiego kina w osnutym na faktach thrillerze o miłości, która prowadzi do zbrodni. Zobaczcie zapowiedź filmu „Ach śpij kochanie”.

Andrzej Chyra niczym Hannibal Lecter w „Ach śpij kochanie”
foto: kadr z wideo

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem.

Kim jest? To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna nieznajoma.

W rolach głównych oprócz Andrzeja Chyry zobaczymy: Bogusława Lindę, Andrzeja Grabowskiego, Katarzynę Warnke, Karolinę Gruszkę, Arkadiusza Jakubika, Izabelę Kunę oraz Tomasza Schuchardta. Reżyserem obrazu jest Krzysztof Lang, twórca takich filmów, jak „Słaba płeć?”, „Miłość na wybiegu” czy „Śniadanie do łóżka”. Scenariusz dostarczył zaś Andrzej Gołda („Pakt”, „Instynkt”).

„Ach śpij kochanie” wejdzie do kin 20 października 2017. Zobaczcie zapowiedź filmu:

Przedstawiono już także plakat filmu:

unnamed

Jednym z ostatnich dzieł, w którym mogliśmy ujrzeć Andrzeja Chyrę było „Na granicy”, gdzie na ekranie zjawili się też m.in. Marcin Dorociński i Andrzej Grabowski. Był to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Ojciec wraz z dwoma synami przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po przeżyciu rodzinnej tragedii. W czasie ich pobytu spotykają nieznajomego, który pojawia się dosłownie znikąd w odciętej od cywilizacji górskiej bazie. Od tego momentu zaczynają się problemy i główni bohaterowie poznają niebezpieczny świat pogranicza.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny