Andrzej Sapkowski skomplementował Henry'ego Cavilla: "To profesjonalista"

24.12.2019 08:55
Andrzej Sapkowski skomplementował Henry'ego Cavilla: "To profesjonalista" Fot. Justyna ROJEK/East News

Andrzej Sapkowski wypowiadał się do tej pory o serialu Netfliksa w samych superlatywach. Ojciec "Wiedźmina" nie szczędził też pochwał gwiazdorowi produkcji, czyli Henry'emu Cavillowi. 

Pierwszy sezon przygód Geralta z Rivii pojawił się na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku i spotkał się z mieszanymi ocenami od krytyków oraz fanów. Wiemy jednak, że serialem zachwycony jest Andrzej Sapkowski. Twórca książek z cyklu "Wiedźmin" nie szczędził komplementów twórcom produkcji, a także samemu Henry'emu Cavillowi, który wcielił się w tytułowego bohatera. Autor był bohaterem wywiadu z portalem People.com, w którym porównał Brytyjczyka do Viggo Mortensena, czyli gwiazdora "Władcy Pierścieni".

Sapkowski komplementuje Cavilla

Oprócz tego pisarz określił Cavilla "profesjonalistą" i stwierdził, że był bardziej, niż zadowolony z pracy wykonanej przez gwiazdora serialu:

Byłem bardziej niż zadowolony z tego, jak Henry Cavill zagrał w "Wiedźminie". To profesjonalista. Tak jak Viggo Mortensen był Aragornem we "Władcy Pierścieni", tak Henry po prostu stał się Geraltem - i pozostanie tak na zawsze.

Przeczytaj także

W rozmowie z People, Sapkowski powiedział również, że starał się nie ingerować w wizję scenarzystów. Wierzył bowiem w ich intencje i pomysły, a oprócz tego uważa, że nie powinno się nikogo ograniczać artystycznie - zwłaszcza, gdy znają się na swojej pracy lepiej, niż ty. 

Definitywnie pana Sapkowskiego zadowolił również fakt, że dzięki serialowi na popularności po raz kolejny skorzystały jego książki. W końcu na listach sprzedaży "Ostatnie życzenie" przebiło m.in. książki George'a R.R. Martina, czy J.R.R. Tolkiena. 

Zobacz także: Sapkowski przebił Tolkiena. Opowiadania o wiedźminie bestsellerem Amazona i Google Books!

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.