Najlepsze filmy z Angeliną Jolie. "Salt", "Czarownica", "Lara Croft: Tomb Rider"

18.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:13
Angelina Jolie filmy|undefined Fot. : shutterstock.com

Angelina Jolie to piękna, utalentowana aktorka. Kobieta jest laureatką Nagrody Akademii Filmowej, Złotych Globów, a także aktywnie angażuje się w działalność humanitarną. Stworzyliśmy ranking najlepszych filmów, w których wystąpiła Angelina Jolie.

Angelina Jolie rozpoczęła karierę bardzo wcześnie. W wieku 5 lat zadebiutowała na wielkim ekranie u boku swojego ojca, laureata Oscara, Jona Voighta. W wieku 14 lat pracowała jako modelka. Dzięki swojej charakterystycznej urodzie, Jolie była rozchwytywana i angażowana do różnych ról. Wystąpiła w teledyskach The Rolling Stones, Lenny’ego Kravitza czy Meat Loaf.  

Angelina Jolie postawiła na karierę aktorską. Pierwsze dobre recenzje zebrała po filmie “Hakerzy” czy “Wtajemniczone”. Za rolę w “George Wallace” aktorka dostała pierwszego Złotego Globa, a dwa lata później, za rolę w filmie “Gia”, drugiego. W końcu Jolie zdobyła Oscara za film “Przerwana lekcja muzyki”.  

Top 17: Najlepsze filmy z Angeliną Jolie 

Przeczytaj także

1. "Hakerzy", reż. I. Softley (1995) 

Dade Murphy jest młodym hakerem, który ma na swoim koncie imponujące osiągnięcia. W wieku 11 lat włamał się do komputerów na Wall Street. Po tym “incydencie” chłopak miał problemy z FBI. Tym razem Dade musi pomóc policji schwytać hakera

2. "Wtajemniczenie", reż. A. Haywood-Carter (1996)  

Uczennice liceum, które przez całe swoje życie trzymały się określonych zasad, postanawiają je w końcu złamać i nie zajmuje im to dużo czasu. Pojawienie się tajemniczej “Legs” zmienia życie dziewcząt. Między nowo poznaną koleżanką, a uczennicami rodzi się silna więź.  

3. "Gia", M. Cristofer (1998) 

Historia słynnej modelki, która zmarła w wieku 26 lat. Kobiet była uzależniona od narkotyków i do historii nie przeszła jako supergwiazda, ale jako jedna z pierwszych kobiet, która zmarła z powodu komplikacji związanych z chorobą AIDS.

4. "Przerwana lekcja muzyki", reż. J. Mangold (1999) 

Film na podstawie powieści Susanny Kaysen, która przez parę lat była pacjentką szpitala psychiatrycznego McLean. U kobiety zdiagnozowano osobowość borderline. O tej diagnozie Susanna dowiedziała się parę lat po wyjściu ze szpitala. 

5. "Kolekcjoner kości", reż. P. Noyce (1999) 

Thriller jest oparty na książce Jeffery'ego Deavera, która opowiada o sparaliżowanym detektywie. Kiedy mężczyzna zostaje poproszony o pomoc przy odszukaniu seryjnego mordercy, rozpoczyna współpracę z piękną Amelią Donaghy. 

6. "Grzeszna miłość", reż. M. Cristofer (2001) 

Luis Vergas ma wszystko, o czym można tylko pomarzyć. Jednak nie ma przy swoim boku kobiety, z którą mógłby kroczyć przez życie. Mężczyzna umieszcza ogłoszenie matrymonialne, na które odpowiada Julia. Między parą zaiskrzy, ale przyjazd kobiety zwiastuje same kłopoty. 

7. "Lara Croft: Tomb Rider", reż. S. West (2001)  

Film z Angeliną Jolie na podstawie gry komputerowej. Miłośniczka ryzyka, Lara Croft, musi odnaleźć zegar, który daje wladzę nad czasem i przestrzenią. W tym filmie rolę ojca Lary zagrał ojciec Angeliny, Jon Voight. 

8. "Co za życie", reż. S. Herek  

Laine Kerigan, gwiazda telewizji w Seattle, dowiaduje się od ulicznego proroka, że za tydzień umrze. Na początku bagatelizuje drobne sygnały, ale z czasem to, co powiedział mężczyzna, zaczyna się sprawdzać. Kobieta wpada w panikę. Postanawia odbudować więź z najbliższymi. 

9. "Złodziej życia", reż. D. J. Caruso (2004) 

Angelina Jolie jako agentka FBI, która próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego, seryjnego mordercy. Ten psychologiczny thriller od początku do końca trzyma w napięciu. W rolach głównych Angelina Jolie, Ethan Hawke i Kiefer Sutherland. 

10. "Pan i Pani Smith", reż. D. Liman (2005) 

Para płatnych zabójców, która pracuje dla konkurencyjnych agencji, wiedzie monotonne małżeńskie życie. W końcu otrzymują zlecenie. Muszą zlikwidować siebie nawzajem. Rozpoczyna się prawdziwa małżeńska rozgrywka. 

11. "Cena odwagi", reż. M. Winterbottom (2007) 

Prawdziwa historia na podstawie wspomnień Mariane Pearl, w których zawarte są szczegóły życia i śmierci dziennikarza Wall Street Journal, Danny’ego Pearla. Film przedstawia przerażającą historię próby odszukania uprowadzonego mężczyzny. 

12. "Oszukana", reż. C. Eastwood (2008) 

Christine Collins wychodzi do pracy i zostawia swoje dziecko w domu. Po powrocie jej syna nie ma. Sprawę próbuje rozwiązać policja. W końcu Walter się odnajduje, ale intuicja matki podopowiada, że to nie jej syn. Film oparty na faktach.  

13. "Wanted - ścigani", reż. T. Bakmambetov (2008) 

Wesley dowiaduje się, że jego ojciec upozorował własną śmierć, bo tak naprawdę jest płatnym zabójcą. W końcu Wesleya, po śmierci ojca, werbują do agencji, w której kiedyś służył ojciec. Jego nauczycielem jest Sloan, pod którego okiem chłopak przechodzi trening. W filmie wystąpili Morgan Freeman, Angelina Jolie i James McAvoy.  

14. "Turysta", reż. F. Henckel von Donnersmarck (2010) 

Remake francuskiego thrillera. W filmie wystąpili Johnny Depp i Angelina Jolie. Mężczyzna znajduje się w niebezpieczeństwie z powodu spisku, który został uwikłany przez agentkę Interpolu. Kobieta wykorzystuje turystę, żeby wywabić przestępcę, z którym kiedyś miała romans.  

15. "Salt", reż. P. Noyce (2010)  

Evelyn Salt to agentka, która zostaje oskarżona o bycie rosyjskim szpiegiem. Kobieta musi oczyścić swoje dobre imię i udowodnić, że jest oddana USA, a także uratować swojego męża, który został uprowadzony.  

16. "Czarownica", reż. R. Stromberg (2014) 

Film, którego główna bohaterka została zainspirowana postacią znaną z bajki “Śpiąca królewna”. Produkcja przedstawie historię Czarownicy, która rzuciła klątwę na nowonarodzoną królewnę.  

17. "Nad morzem", reż. A. Jolie (2015) 

Historia małżeństwa, które dopadła rutyna. On - wypalony pisarz, a ona - była tancerka. Para udaje się do Francji, gdzie próbuje zażegnać kryzys w związku. To drugi i jak na razie ostatni film,w którym zobaczyliśmy Angelinę i Brada na jednym ekranie. Zdjęcia do filmu odbywały się podczas miesiąca miodowego pary.

Angelina Jolie angażuje się w działalność humanitarną na całym świecie, a szczególnie w pomoc uchodźcom w ramach ONZ. Które tytuł powinny pojawić się jeszcze na naszej liście? 

Zobacz także: >>Netflix: TOP 10 najlepszych dokumentów Netflixa<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.