03.07.2017 10:03

Anglia jest Morrisseya w zwiastunie filmu

Z brytyjskiej szarugi w światła jupiterów. Zobaczcie zwiastun „England Is Mine”, filmu o pięciu się Morrisseya na szczyt.

Anglia jest Morrisseya w zwiastunie filmu
foto: kadr z wideo

Obraz miał premierę podczas Edinburgh Film Festival, do regularnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii wejdzie 4 sierpnia 2017 roku. Reżyserem dzieła jest Mark Gill, który jest też współtwórcą scenariusza z Williamem Thackerem. Z kolei za produkcję odpowiedzialni są Baldwin Li i Orian Williams. W rolę Morrisseya wciela się Jack Lowden, znany z miniserialu „Wojna i pokój”, pojawi się również w nadciągającej „Dunkierce” Christophera Nolana. Jessica Brown Findlay („Downton Abbey”, „Black Mirror”) zagra jego najlepszą przyjaciółkę, Linder Sterling.

„England Is Mine” w dużej mierze skupi się na młodości muzyka i na tym jak odniósł sukces stając się kultową sławą mimo alienacji w dzieciństwie. Orian Williams, producent filmu, w jednym z wywiadów wyznał, że obraz skończy się w momencie, w którym Morrissey poznaje Johnny'ego Marra.

Zobaczcie zwiastun filmu „England Is Mine”:

Projekt figurował początkowo jako „Steven”. Filmowa biografia założyciela The Smiths nie była autoryzowana przez samego artystę.

Morrissey urodził się 22 maja 1959 roku. W latach 1982–1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. Jego ostatnim wydawnictwem jest krążek „World Peace Is None Of Your Business”, który ukazał się w lipcu 2014 roku.

Przedstawiamy Wam plakat zapowiadający film:

poster

Jak Ci się podoba zwiastun filmu o Morrisseyu?

Robert Skowronski
Tagi: Morrissey Zwiastuny