„Annabelle 2” będzie straszyć w 2017

Robert Skowronski
23.03.2016 08:08
„Annabelle 2” będzie straszyć w 2017 Fot. kadr z filmu

Horror o demonicznej lalce doczeka się swojej kontynuacji. Kiedy dokładnie obraz znajdzie się w repertuarze kin?

Annabelle zadebiutowała w filmie „Obecność” w reżyserii Jamesa Wana. Dzieło okazało się być bardzo dochodowe, a jego recenzje pełne były zachwytu i podziwu. Film przedstawił bazującą na autentycznych wydarzeniach historię rodziny Perronów, którzy mieszkają w nawiedzonym domu. W trosce o własne życie wzywają pomoc w osobach Eda i Lorraine Warrenów, którzy zajmują się zjawiskami paranormalnymi. Łowcy duchów trzymają w swoim domu przedmioty nawiedzone przez złe moce, wśród nich znajduje się porcelanowa lalka Annabelle.

Twórcą zdjęć do „Obecności” był John R. Leonetti i to właśnie on podjął się zadania wyreżyserowania spin-offu dzieła, które opowiadało o wydarzeniach mających doprowadzić do tego, że zabawka stała się demonicznym narzędziem niosącym śmierć. Tym razem krytyka nie była już tak przychylna wobec powstałego obrazu, ale i tak udało mu się zgromadzić w kinach rzesze widzów.

Wyprodukowanie filmu kosztowało zaledwie 6,5 miliona dolarów, a w samych Stanach Zjednoczonych zarobiło 171 milionów oraz 84 miliony poza USA. Naturalną reakcją ze strony New Line Cinema było podjęcie decyzji o nakręceniu kontynuacji.

Tym razem do roli reżysera nie powróci już Leonetti. Jego miejsce zajmie David F. Sandberg (nie mylić z twórcą „Kung Fury”, który ma takie samo imię i nazwisko). Scenariusz napisze ponownie Gary Dauberman, a produkcją zajmie się James Wan. „Annabelle 2” ma pojawić się na ekranach 19 maja 2017 roku.

Sandberg da się wcześniej poznać jako reżyser innego horroru. 22 lipca 2016 roku zadebiutuje jego „Lights Out” tworzone z ramienia New Line Cinema i należącego do Jamesa Wana Atomic Monster. Opowieść będzie się koncentrować na nadprzyrodzonej istocie atakującej pewną rodzinę. Jeden z jej członków będzie się starać ochronić swoich najbliższych przed nienazwanym złem, które widać tylko przy zgaszonym świetle.

Brzmi jak idealna wprawka przed „Annabelle 2”. „Lights Out” istniało wcześniej jako krótki metraż Sandberga. Zobaczcie jak wyglądał ten film w swojej pierwotnej wersji:

Tymczasem James Wan uraczy nas w czerwcu 2016 roku „Obecnością 2”, gdzie Ed (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenowie powrócą jako para badaczy zjawisk paranormalnych, by pomóc rodzinie Hodgsonów. Samotna matka z północnego Londynu wychowuje czwórkę dzieci i musi mierzyć się z nieczystymi siłami w nawiedzonym domu.

Myślicie, że „Annabelle 2” okaże się sukcesem?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.