16.03.2019 10:16

"Annabelle 3": poznaliśmy tytuł i datę premiery. Zobaczcie teaser filmu

Warner Bros. postanowił zaskoczyć swoich fanów i zaprezentował w połowie marca 2019 roku krótki teaser nadchodzącej, 3. części horroru "Annabelle". Jednocześnie twórcy zdradzili tytuł filmu i potwierdzili datę premiery.

Annabelle
foto: kadr z filmu

Uniwersum horrorów Jamesa Wana? Obecność-verse? Niezależnie od tego, jak chcecie nazywać serię filmów "Obecność" i jej spin-offy, Warner Bros. wciąż powiększa swoje "Horror Cinematic Universe" (w skrócie HCU) - w wakacje 2019 roku otrzymamy bowiem 3. część "Annabelle", która będzie nosić tytuł "Annabelle Comes Home". Informację potwierdzili twórcy filmu. Udostępniono również teaser produkcji.

Annabelle 3 - znamy tytuł filmu

Ten co prawda nie przeraża... długością, trwa bowiem trochę ponad 10 sekund, ale i tak zdradza wystarczająco dużo. Poznajemy bowiem tytuł i datę premiery, a klimat buduje niepokojąca muzyka. Zobaczcie i posłuchajcie sami:

Kilka miesięcy wcześniej poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących fabuły produkcji - scenarzysta Gary Dauberman (współpracował z Wanem przy poprzednich filmach z serii "Obecność" i "Annabelle") zdradził wówczas, że tytułowa lalka trafi do rezydencji głównych bohaterów franczyzy, czyli Warrenów. Tam zostanie zamknięta w pokoju z innymi przeklętymi artefaktami. Sądząc, że Annabelle nie będzie tam sprawiała problemów, para udaje się na kolejną "misję", zostawiając w domu swoją córkę pod opieką nastoletniej niańki i jej koleżanki.

Opętana laleczka Robert
Opętana laleczka Robert
Przeczytaj także Opętana lalka Robert z 1904 roku. Czy ta historia zainspirowała twórców „Annabelle” i laleczki Chucky?

Niestety, okaże się, że Warrenowie nie przemyśleli tego dobrze - Annabelle jest w końcu z natury bardzo wredną istotą, więc nie pominie żadnej okazji, żeby sterroryzować kolejne osoby. Tym razem padnie na 10-letnią Judy i jej opiekunki.

Annabelle 3 - data premiery

"Annabelle Comes Home" nastraszy nas już w wakacje, a konkretnie 28 czerwca 2019 roku. Na razie nie znamy oficjalnej polskiej daty premiery, ale raczej nie powinniśmy się spodziewać opóźnień w stosunku do amerykańskiej premiery. W filmie raczej na pewno pojawią się główni bohaterowie "Obecności", czyli Ed (Patrick Wilson) i Lorein (Vera Farmiga). Reżyserem i scenarzystą "Annabelle Comes Home" jest wspomniany Gary Dauberman. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Annabelle