„Annabelle: Narodziny zła” w wersji VR zaprasza do odwiedzenia nawiedzonego pokoju

Kamil Dachnij
27.07.2017 13:28
„Annabelle: Narodziny zła” w wersji VR zaprasza do odwiedzenia nawiedzonego pokoju Fot. kadr z filmu

Producenci „Annabelle: Narodziny zła” przygotowali atrakcję w postaci wirtualnego doznania. 

Patrząc na zwiastuny 2. części spin-offu „Obecności” możemy wywnioskować wstępnie, że zapowiada się na znacznie lepszy film od swojej poprzedniczki. Pierwsza „Annabelle” nie należała do wielce udanych obrazów, ale jej próby wciśnięcia widzów ze strachu w fotel przyniosły dochód wynoszący 257 milionów dolarów. Był to wystarczający powód do tego, aby studio powstał plan na kontynuowaniu historii o demonicznej lalki. Zanim jednak sequel zawita w kinach (11.08.2017), Warner Bros. Pictures przygotował wersję VR z pokoju nieżyjącej bohaterki z filmu, Bee Mullins. Plan zdjęciowy „Annabelle: Narodzimy zła” został zeskanowany technologią 3D, aby jak najlepiej oddać doświadczenie przebywania w strasznym miejscu.

To wirtualne doznanie umiejscawia gracza w nawiedzonej sypialni dziecka, gdzie jest zmuszony do zabawy w chowanego z Annabelle. Miejsce ożywa się w trakcie poruszania się po nim, podczas gdy demoniczna lalka poluje na gracza ze wszystkich zakątków. Nie można z niego uciec, co wymaga zmierzania się ze swoimi największymi lękami. Wersja VR jest dostępna na YouTube 360, Littlestar, Samsung VR i Facebook 360.

Przypomnijmy, że fabuła „Annabelle: Narodziny zła” opowie o lalkarzu i jego żonie, którzy po śmierci córki przyjmują do swojego domu zakonnicę i kilka dziewcząt z zamkniętego sierocińca. Oczywiście wcale nie czeka ich lepsze życie. Reżyserem filmu jest David F. Sandberg, twórca bardzo nieudanego „Kiedy gasną światła” z 2016 roku. W obsadzie znalazły się takie nazwiska, jak Talitha Batman („Piąta fala”), Stephanie sigma („Spectre”), Lulu Wilson („Ouija: Narodziny zła”), Philippa Anne Coulthard („Blef”), Grace Fulton („Kości”), Lou Lou Safran („The Choice”), Samara Lee („Łowca czarownic”), Tayler Buck („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”), Anthony LaPaglia („Dobre małżeństwo”) oraz Miranda Otto (trylogia „Władca pierścieni”).

Scenariusz napisał Gary Dauberman, który przygotował także skrypt do gorąco oczekiwanej adaptacji filmowej powieści Stephena Kinga „To”. Na tym się jednak nie skończy, bo przed nami inny spin-off ze świata „Obecności” – „The Nun”. Trzeba przyznać, że Warner Bros. mocno stara się stworzyć horrorowy ekwiwalent komiksowych franczyz. Już potwierdzono, że powstanie film o Crooked Manie, o czym pisaliśmy niedawno

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.