04.11.2019 09:07

"Ant-Man 3" - film oficjalnie potwierdzony. Kiedy premiera?

Marvel Studios bierze się za pracę nad kontynuacją przygód Ant-Mana i Wasp. Potwierdzono, kto wyreżyseruje trzecią część przygód miniaturowych herosów.

Ant-Man i Wasp
foto: kadr z filmu Ant-Man i Wasp

Już niebawem rozpocznie się Faza Czwarta i Piąta filmów Marvela. Wraz z nią pojawią się zupełnie nowi bohaterowie oraz powrócą dobrze znane twarze. Do tej drugiej grupy należą Ant-Man i Wasp. Marvel Studios oficjalnie potwierdziło, że niebawem ruszy produkcja nowych przygód najmniejszych superbohaterów świata. 

"Ant-Man 3" - Peyton Reed ponownie reżyserem serii

Jak podaje The Hollywood Reporter, do serii powróci Peyton Reed - reżyser odpowiedzialny za dwie pierwsze części przygód Scotta Langa - "Ant-Man" z 2015 roku oraz "Ant-Man i Wasp" z 2018 roku.

Ant-Man
Ant-Man
Przeczytaj także Czy szczur z "Avengers: Endgame" pojawił się w MCU już wcześniej? Nowa teoria fanów

Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych filmu, ale bez wątpienia zobaczymy w nim ponowie Scotta Langa (Paul Rudd) oraz Hope van Dyne (Evangeline Lilly). Wiadomo natomiast, że w produkcji wystąpi Micheal Douglas, który od pierwszej części wciela się w Hanka Pyma - oryginalnego Ant-Mana. 

Fani podejrzewają, że trzecia część skupi się jednak na córce głównego bohatera - Cassie Lang (Emma Fuhrmann), która obecnie jest już niemal dorosła. W komiksach Marvela nastolatka została superbohaterką o pseudonimie Stature. Podobnie jak jej ojciec potrafiła kontrolować molekuły swojego ciała, znacznie je powiększając. Niewykluczone, że trzecia część Ant-Mana będzie pożegnaniem z bohaterem i początkiem nowej serii. Chodzi o adaptację komiksu "Young Avengers", na którą fani MCU czekają już od jakiegoś czasu. 

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

"Ant-Man 3" - kiedy premiera?

Na razie twórcy nie zdradzili, kiedy ruszą zdjęcia do nowej części "Ant-Mana". Trudno też przewidywać datę premiery filmu. Biorąc jednak pod uwagę, że Marvel Studios w najbliższej przyszłości planują wydawać od 3 do 4 filmów rocznie, całkiem możliwe, że na nowe przygody Ant-Mana i Wasp nie będziemy musieli wcale długo czekać. Prawdopodobnie "Ant-Man 3" będzie należał do filmów Fazy Piątej, które ukażą się w latach 2022-2024. 

Black Panther
Black Panther
Przeczytaj także Fan przygotował świetny plan na 5. fazę Marvel Cinematic Universe

Zobacz też: Fan Marvela odkrył, że "Ant-Man" przepowiedział przyszłość całego MCU 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Ant-Man Marvel Ant-Man and the Wasp Paul Rudd Nowości filmowe