Dlaczego w filmie „Ant-Man and the Wasp” nie pojawi się żaden Avenger?

Natalia Hluzow
04.07.2018 18:11
Dlaczego w filmie „Ant-Man and the Wasp” nie pojawi się żaden Avenger? Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Ant-Man and the Wasp"

Peyton Reed, reżyser „Ant-Man and the Wasp”, zapowiedział, że w filmie nie pojawi się żaden bohater znany z innych produkcji MCU. Skąd taka decyzja?

Reżyser „Ant-Man and the Wasp” postanowił uprzedzić fanów, by w 20. filmie MCU nie spodziewali się żadnych zaskakujących występów gościnnych pozostałych superbohaterów Marvela. I to wcale nie dlatego, że większość z nich zginęła bądź wyparowała w finale „Infinity War”. Przyczyną jest świadoma decyzja Peytona Reeda, któremu zależy, by jego film był jak najbardziej odrębny od pozostałych filmów franczyzy.

„Ant-Man and the Wasp” – dlaczego nie będzie cameo Avengerów?

Jak zapowiada Reed, „Ant-Man and the Wasp” pod względem ilości superbohaterów pojawiających się na ekranie będzie absolutnym przeciwieństwem wcześniejszego „Avengers: Infinity War”. W nadchodzącym filmie mamy powrócić do historii rozpoczętej w 2015 roku, zaś cała uwaga widza ma skupić się na Scotcie Langu, jego towarzyszce, która stawia pierwsze kroki jako Wasp oraz jej ojcu, Hanku Pymie, próbującym wyratować Janet van Dyne z Quantum Realm. I choć główni bohaterowie będą musieli stawić czoła tajemniczej Ghost, z pomocą nie przyjdzie im ani Kapitan Ameryka, ani Bucky, ani Hawkeye, ani żaden inny mieszkaniec filmowego uniwersum Marvela. Skąd taka decyzja?

ant-man wasp 1 Fot. foto: kadr ze zwiastuna "Ant-Man and the Wasp"

W rozmowie z CinemaBlend reżyser „Ant-Mana i Wasp” wyjawił:

Zawsze wyobrażałem go sobie jako samodzielny film. Oczywiście, kiedy obejrzysz ten film, będziesz widział, w jaki sposób jest związany z szerszym uniwersum. Ale podoba mi się to, że Hope i Scott, i Hank działają w swoim małym zakątku tego uniwersum. (…) A podoba mi się to dlatego, że przypomina mi komiksy Marvela, gdzie Avengerzy robią coś tutaj, a Spider-Man robi coś tam, a Black Panther robi jeszcze coś innego, a Iron Man… każdy z nich ma swoje sprawy.

Choć nietrudno jest zrozumieć aspiracje reżysera, by opowiadać swoją historię na swoich warunkach, trudno wyobrazić sobie, że jest to możliwe w ramach tak ściśle połączonej ze sobą franczyzy. Tym bardziej po tym, co zobaczyliśmy w „Avengers: Infnity War”. Na szczęście, brak pozostałych superherosów Marvela nie oznacza braku związku z fabułą pozostałych filmów. „Ant-Man and the Wasp” ma odegrać kluczową rolę w historii całego MCU, skupiając się na Quantum Realm, które będzie pełniło niezwykle istotną funkcję w „Avengers 4”.

Polska premiera „Ant-Man and the Wasp” odbędzie się 3 sierpnia 2018. „Avengers 4” trafi do kin w maju 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.