„Ant-Man and the Wasp” pierwszą komedią romantyczną Marvela?

Natalia Hluzow
04.12.2017 15:53
„Ant-Man and the Wasp” pierwszą komedią romantyczną Marvela? Fot. kadr z wideo

Wszystko wskazuje na to, że studio Marvel postanowiło sięgnąć po kolejny gatunek filmowy i to bardzo odległy filmom o superherosach.

Nieraz pisaliśmy już o tym, że w ostatnich latach filmy superbohaterskie zaczęły wypływać na nieznane wody i wchodzić w związki z różnymi klasycznymi gatunkami filmowymi. W ten sposób otrzymaliśmy szpiegowski thriller „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, dramato-western „Logan” i komedie takie jak „Deadpool”, „Strażnicy Galaktyki” czy „Thor Ragnarok”. Zmienił się też stosunek do bohaterek „superhero movies”, które przestały być już tylko tłem dla dzielnych superherosów i stały się wiodącymi postaciami, jak Wonder Woman w solowym filmie i „Lidze sprawiedliwości” czy Walkiria, która skradła uwagę widzów w filmie „Thor: Ragnarok”.

 „Ant-Man and the Wasp”, którego premierę zapowiedziano na lato 2018, ma kontynuować te nowe tradycje zabawy gatunkiem i wysuwania żeńskich postaci na pierwszy plan, jednocześnie ukazując coś, czego jeszcze świat nie widział: komedię romantyczną o superbohaterach.

Taki rozwój wydarzeń mógł sugerować już wybór reżysera, którym jest Peyton Reed, znany z komedii romantycznych takich jak: „Sztuka zrywania” czy „Do diabła z miłością”, jednak ostatecznie potwierdziło to rosyjskie wydarzenie poświęcone branży filmowej „Kino rynek”, podczas którego zaprezentowano materiały promocyjne filmu „Ant-Man and the Wasp”, które – jak twierdzi rosyjski portal Kinometro – jasno sugerowały, że będziemy mieli do czynienia z komedią romantyczną.

Nietrudno się domyślić, czyj romans będzie osią fabularną filmu. Nawet osobom niezaznajomionym z twórczością Marvela sugeruje to już sam tytuł, w którym poza samym Ant-Manem (człowiekiem-mrówką) pojawia się jego towarzyszka – Wasp, czyli osa. W tytułowych rolach zobaczymy znanych z poprzedniego filmu Paula Rudda i Evangeline Lily. W filmie ponownie wystąpi też Michael Douglas, zaś do obsady dołączą Michelle Pfeiffer, Lawrence Fishburne i Hannah-John Kamen.

ant man Fot. foto: kadr z wideo

Czy tak odważna zabawa gatunkiem przyciągnie do kin nową grupę odbiorców, czy odstraszy tylko dotychczasowych fanów Marvela? Przekonamy się o tym pewnie już niedługo po premierze, która w Polsce została zapowiedziana na 3 sierpnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.