„Ant-Man and the Wasp”: wyciekła scena po napisach. Zobacz, co oznacza dla „Avengers 4” [SPOILER]

Natalia Hluzow
06.07.2018 17:11
„Ant-Man and the Wasp”: wyciekła scena po napisach. Zobacz, co oznacza dla „Avengers 4” [SPOILER] Fot. kadr z filmu "Ant-Man and the Wasp"

Jeśli zastanawialiście się, w jaki sposób Ant-Man i Wasp będą związani z historią przedstawioną w „Avengers: Infinity War” i „Avengers 4”, mamy dla Was odpowiedź. Ostrzegamy jednak, że ten artykuł zawiera poważne spoilery.

Film „Ant-Man and the Wasp” zadebiutował w zagranicznych kinach 4 lipca 2018 roku, co poskutkowało ekspresowym wyciekiem sceny po napisach do internetu. Scena zawiera istotne wskazówki dotyczące „Avengers 4” i jest najważniejszym łącznikiem między sequelem „Ant-Mana” i „Avengers: Infinity War”. Jeśli nie boicie się spoilerów, możecie zobaczyć ją poniżej.

„Ant-Man and the Wasp”: scena po napisach

Wielu fanów MCU zastanawiało się, jak to możliwe, że po tragicznych wydarzeniach z „Infinity War”,  Ant-Man powróci z dobrym humorem i żartami w sequelu swojego solowego filmu. I choć Peyton Reed zapowiadał, że chce, by „Ant-Man and the Wasp” był produkcją odizolowaną od pozostałych, trudno byłoby uwierzyć, że postaci z tego samego uniwersum nie wiedzą lub nie przejmują się zagładą połowy istnień (w tym ich znajomych).

Scena po napisach, która wyciekła po zagranicznej premierze filmu o Ant-Manie i Wasp, bardzo dokładnie wyjaśnia tę sprawę. W jaki sposób? Zobaczcie sami:

A zatem, jak jasno wynika z powyższego materiału, film „Ant-Man and the Wasp” nie odnosi się do wydarzeń z „Infinity War”, gdyż dzieje się tuż przed tragicznym w skutkach pstryknięciem palcami przez Thanosa. Pierwsza scena po napisach zbiega się w czasie z finałową sceną „Avengers 3”, dlatego Hank, Janet i Hope zamieniają się w pył, podobnie jak większość superherosów w poprzednim filmie MCU. Co więcej, Scott zostaje przez to uwięziony w Quantum Realm, gdyż nie pozostał nikt, kto miał go stamtąd wyciągnąć. Co mówi nam to na temat nadchodzącej, 4. części „Avengers”?

Scena po napisach „Ant-Man and the Wasp” – znaczenie dla „Avengers 4”

Najbardziej oczywistym spoilerem zawartym w zakończeniu „Ant-Mana i Wasp” jest standardowa plansza pojawiająca się na koniec, na której widnieje napis „Ant-Man i Wasp powrócą”. Zdanie to jest wprawdzie zakończone znakiem zapytania, jednak zarówno wypowiedzi aktorów, jak i zdjęcia z planu „Avengers 4” jasno sugerują, że Scott i Hope (a nawet Hank i Janet) pojawią się w 22. filmie MCU. A skoro tak, oznacza to, że powrócą wszyscy, którzy – podobnie jak Hope i jej rodzice – rozpłynęli się w powietrzu.

Kolejna wskazówka dotycząca „Avengers 4” pojawia się w wypowiedzi Janet van Dyne granej przez Michelle Pfeiffer. Zanim Ant-Man przedostaje się do Quantum Realm, a rodzina Pymów rozpływa się w powietrzu, Janet ostrzega Scotta, by uważał na wir czasowy. Jak wiemy, w MCU takie słowa nie padają bez przyczyny, a zatem wir czasowy będzie miał duże znaczenie w temacie zapowiadanego podróżowania w czasie w 4. części „Avengers”. Czy Scott cofnie się do czasu walki w Nowym Jorku z „The Avengers” (która, jak wiemy, została odtworzona na planie „Avengers 4”), by ostrzec superbohaterów o nadchodzącej tragedii? Czy może pozostałym przy życiu Avengerom uda się odnaleźć Scotta, który wskaże im wir czasowy umożliwiający im przeniesienie się do czasów walk w Nowym Jorku?

W jaki sposób Scott wykorzysta swoją obecność w Quantum Realm i jak się z niego uwolni, pozostanie tajemnicą aż do premiery „Avengers 4”. Dzięki scenie po napisach z „Ant-Mana i Wasp” wiemy jednak, że Spidey, Bucky, Black Panther, Dr Strange i reszta na pewno powrócą wraz z Hope, Janet i Hankiem w filmie wieńczącym 10 lat MCU.

Polska premiera „Ant-Mana i Wasp” odbędzie się 3 sierpnia 2018. „Avengers 4” trafi do kin w maju 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.