10.07.2019 12:11

Antonio Banderas i Penélope Cruz w zwiastunie nowego filmu Pedro Almodóvara "Ból i blask"

W sieci zadebiutował nowy zwiastun filmu "Ból i blask" w reżyserii Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem i Penélope Cruz w rolach głównych. Kiedy premiera?

Ból i blask
foto: kadr z filmu Ból i blask

Od poprzedniego filmu Almodóvara minęły dwa lata. Miłośnicy jego twórczości czekali na kolejne dzieło hiszpańskiego reżysera i w końcu się doczekali. Już niedługo na kinowe ekrany wejdzie nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu filmowym Cannes 2019 dramat pod tytułem "Ból i blask". W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu.

"Ból i blask" - zwiastun nowego filmu Pedro Almodóvara

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas) - kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Jest to pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Penelope Cruz najlepsze filmy
Penelope Cruz najlepsze filmy
Przeczytaj także Najlepsze filmy z Penelope Cruz. "Mama", "Blow", "Vanilla Sky"

"Ból i blask" - kiedy premiera?

Banderas za rolę filmowca został nagrodzony podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. W pozostałych rolach wystąpili Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano oraz Penélope Cruz. Polska premiera filmu "Ból i blask" odbędzie się 23 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Cannes 2019: kto zdobył Złotą Palmę? Które filmy zostaly nagrodzone przez jury?

Tagi: Zwiastuny Antonio Banderas