Antonio Banderas i Penélope Cruz w zwiastunie nowego filmu Pedro Almodóvara "Ból i blask"

10.07.2019 12:11
Antonio Banderas i Penélope Cruz w zwiastunie nowego filmu Pedro Almodóvara "Ból i blask" Fot. kadr z filmu Ból i blask

W sieci zadebiutował nowy zwiastun filmu "Ból i blask" w reżyserii Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem i Penélope Cruz w rolach głównych. Kiedy premiera?

Od poprzedniego filmu Almodóvara minęły dwa lata. Miłośnicy jego twórczości czekali na kolejne dzieło hiszpańskiego reżysera i w końcu się doczekali. Już niedługo na kinowe ekrany wejdzie nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu filmowym Cannes 2019 dramat pod tytułem "Ból i blask". W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu.

"Ból i blask" - zwiastun nowego filmu Pedro Almodóvara

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas) - kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Jest to pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Przeczytaj także

"Ból i blask" - kiedy premiera?

Banderas za rolę filmowca został nagrodzony podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. W pozostałych rolach wystąpili Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano oraz Penélope Cruz. Polska premiera filmu "Ból i blask" odbędzie się 23 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Cannes 2019: kto zdobył Złotą Palmę? Które filmy zostaly nagrodzone przez jury?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.