28.02.2019 09:58

"Aquaman 2" - poznaliśmy datę premiery kontynuacji filmu z Jasonem Momoą

O tym, że powstanie sequel "Aquamana" było wiadomo właściwie od dnia premiery produkcji - film zdobył całkiem dobre oceny i przy okazji zarobił ponad miliard dolarów w box-offisie. Kiedy zobaczymy kontynuację przygód Arthura Curry'ego?

Aquaman
foto: materiały prasowe

"Aquaman" szturmem zdobył kina w grudniu 2018 roku i w ciągu dwóch miesięcy od premiery zdążył zarobić w światowym box-offisie ponad 1,1 miliarda dolarów. Doliczmy do tego miliony zarobione za gadżety sprzedawane w ramach promocji filmu i możemy spokojnie założyć, że Warner Bros. jest zadowolony z wyniku finansowego produkcji o bohaterze DC. Twórcy muszą być również dumni z faktu, iż produkcja zdobyła w większości dobre oceny od krytyków i widzów, co jest niestety nowością dla DCEU.

Powstanie Aquaman 2 - wiemy kiedy będzie premiera

Dlatego też wszystkie znaki na niebie wskazywały na to, że "Aquaman" stanie się flagową franczyzą DC - jest w końcu najlepiej zarabiającym filmem o superbohaterze Detective Comics w historii. I tak też się stało. Warner Bros. chwilę po premierze ogłosił, iż film doczeka się sequela, a teraz wiemy nawet, kiedy pojawi się w kinach. 

Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę
Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę
Przeczytaj także Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę

O dacie premiery filmu poinformował jeden z dziennikarzy pracujących dla The Hollywood Reportera. I o ile nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja udostępniona przez DC/Warnera, to THR jest jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł jeśli chodzi o wiadomości związane z przemysłem filmowym. Według Borysa Kita, "Aquaman 2" trafi do kin dopiero 16 grudnia 2022 roku, czyli aż 4 lata po premierze oryginału:

O czym będzie Aquaman 2?

Wiadomość jest zatem gorzko-słodka. Fani na pewno się ucieszą z tego, że powstanie kontynuacja, ale czas oczekiwania wynoszący 4 lata jest nieco rozczarowujący. Trzeba mieć również nadzieję, że reżyserem ponownie zostanie James Wan - twórca przygotował niesamowity świat przedstawiony w "Aquamanie" i szkoda, gdyby jego wizję miał zrealizować ktoś inny. 

Jeśli chodzi zaś o fabułę, to (SPOILER!) wnioskując po scenie z napisów końcowych, głównym antagonistą będzie Black Manta, nemezis Aquamana z komiksów. Panowie mieli mnóstwo pojedynków, zatem pole do popisu jest ogromne. Jednak efekty tej pracy zobaczymy dopiero w grudniu 2022 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Aquaman DC Comics