"Aquaman 2" - poznaliśmy oficjalny tytuł filmu z Jasonem Momoą w roli głównej

11.06.2021 13:38
"Aquaman 2" - poznaliśmy oficjalny tytuł filmu z Jasonem Momoą w roli głównej Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Reżyser oryginalnego filmu James Wan podzielił się niedawno oficjalnym tytułem kolejnej odsłony przygód Aquamana. Jak będzie się nazywał nowy film DC Comics?

Aquaman 2 - poznaliśmy tytuł nowego filmu

Powoli ruszają prace nad filmem "Aquaman 2". Z powodu spotkania produkcyjnego, James Wan postanowił udostępnić oficjalny tytuł obrazu - ten będzie nosił nazwę "Aquaman and The Lost Kingdom". Spodziewamy się, że już niedługo Jason Momoa i reszta ekipy znajdą się na planie produkcji.

Polecamy

Wan pokazał również zdjęcie logo filmu - to wygląda bardzo schludnie. Sam post podpisał natomiast słowami: "Nadchodzi fala". Zresztą zobaczcie sami: 

Trudno stwierdzić, co może być tytułowym "zaginionym królestwem" - tak zwykle określa się Atlantydę, która według legend miała utonąć pod wodą. W świecie Aquamana ta jest cała i zdrowa - w końcu to właśnie tą krainą zarządza Arthur Curry. 

Polecamy

Niedawno dowiedzieliśmy się również, Jason Momoa nie tylko użyczy swojej buźki, ale także kreatywnych umiejętności - aktor był niedawno gościem programu Drew Barrymore, w którym opowiedział o procesie tworzenia drugiej części "Aquamana". Zdradził, że pomógł w napisaniu scenariusza i wymyślenia fabuły do nadchodzącego filmu "Aquaman and The Lost Kingdom".

Aktor nie krył podekscytowania pracą nad kolejną częścią filmu:

Niedługo po tym, jak wyszedł pierwszy "Aquaman", to razem z moim partnerem scenarzystą wymyśliliśmy historię drugiej odsłony i poszliśmy pitchować pomysł. Ten się spodobał, więc brałem potem udział w sesjach pisania scenariusza razem z Jamesem Wanem i scenarzystą Davidem Leslie'em Johnsonem-McGoldrickiem. Więc zamiast tego, że ktoś mi podsyła scenariusz, James i producenci zachęcali mnie do brania czynnego udziału w tworzeniu kontynuacji. To było bardzo motywujące i ekscytujące. Teraz nie mogę się doczekać nagrań, które zaczynamy w lipcu 2021 roku.

Reżyserem filmu jest James Wan, natomiast główne role w "Aquaman and The Lost Kingdom" zagrają Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II, Nicole Kidman oraz Temuera Morrison.

"Aquaman and The Lost Kingdom" zadebiutuje w kinach już 16 grudnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.