23.11.2018 15:20

"Aquaman" pobił "Avengers: Infinity War" w sprzedaży biletów do kina

"Aquaman" dzielnie zmierza po swój upragniony tron - film DC pobił jeden z rekordów "Avengers: Infinity War" dotyczący przedpremierowej sprzedaży biletów do kin.

Aquaman
foto: materiały prasowe

W połowie listopada 2018 roku ruszyła przedsprzedaż biletów na nadchodzący film DC zatytułowany "Aquaman". Okazuje się, że produkcja o królu 7 mórz cieszy się ogromną popularnością - na portalu Atom Tickets, który zajmuje się przedsprzedażą biletów do kin, Jason Momoa i spółka pobili rekord ilości sprzedanych wejściówek w pierwszych 24 godzinach. Tym samym "Aquaman" przegonił wynik "Avengers: Infinity War", bo to właśnie film Marvela do tej pory cieszył się największą popularnością.

Jest jednak pewien haczyk - w Stanach Zjednoczonych "Aquaman" będzie pokazywany przedpremierowo już 15 grudnia i to w dodatku w ponad 1000 miast, natomiast Atom jest wyłącznym sprzedawcą wejściówek na te wydarzenie. Nie mniej, produkcja DC pobiła w serwisie Fandango m.in. "Mission: Impossible - Fallout", czy "Venoma", a jak wiemy obydwa filmy nie narzekały na swoje wyniki w boks-offisie. Wygląda na to, że taki sam los czeka też "Aquamana". 

Aquaman - kiedy premiera?

Niestety, ani Atom, ani Fandango nie udostępnili dokładnych liczb, w związku z tym trudno jest nawet oszacować ile osób w USA kupiło już wejściówki na pokaz filmu o podwodnym superbohaterze. Jedno jest pewne - byle jaki film nie zdołałby pobić rekordów "Avengers: Infinity War", a "Aquaman" zrobił właśnie to. 

W ramach promocji filmu DC wydało niedawno finałowy zwiastun produkcji, w którym mieliśmy okazję zobaczyć wielkie podwodne potwory, Atlantydę, Jasona Momoę krzyczącego "yeah", a także Vulko (Willem Dafoe), który uczy młodego Arthura jak żyć. Premiera "Aquamana" odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. Wybierzecie się na seans?

Avengers 4 - data premiery

Kontynuację filmu "Avengers: Infinity War", czyli niezatytułowane do tej pory "Avengers 4", zobaczymy w kinach 26 kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Aquaman Marvel DC Comics Avengers: Infinity War