Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan w rosyjskim horrorze

Robert Skowronski
03.11.2016 10:23
Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan w rosyjskim horrorze Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

W filmie „Viy-2” na ekranie siły połączą Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan. Ten niecodzienna duet pojawi się w rosyjsko-chińskim horrorze.

Pierwsza odsłona filmu Olega Stepchenki ukazała się w 2014 roku. Była to historia rozgrywająca się w XVIII wieku, która opowiadała o kartografie Jonathanie Greenie. Wybiera się on na wschód Europy, a po drodze spotyka dwóch mężczyzn, którzy opowiadają mu o dziwnej śmierci ich przyjaciela. Bohater mija Transylwanię i Karpaty, by dostać się do tajemniczej i opuszczonej wioski, gdzie tamtejszy setnik prosi go o wyrysowanie na mapach starej cerkwi, do której nikt nie śmie się zapuszczać.

Istnieje szansa na to, że na kontynuację zwrócą się oczy całego świata z racji dołączenia do obsady byłego gubernatora Kalifornii oraz wyginającego się jak guma Azjaty. Oprócz nich na ekranie zjawią się także Rutger Hauer oraz znany z pierwszej części Jason Flemyng. Obraz z 2014 roku nigdy nie doczekał się dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych, ale trafił na tamtejszy rynek DVD pod tytułem „Forbidden Empire”.

Sequel ma dużo większe szanse na to, aby trafić na duże ekrany w krainie Wujka Sama tym bardziej, że w pomniejszych rolach zobaczymy także Charlesa Dance'a („Gra o tron”) Martina Klebba („Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają”) czy Christophera Fairbanka („Strażnicy Galaktyki”). Wystartował już plan zdjęciowy filmu w Chinach. Całość ma kosztował 48 milionów dolarów, a premiera została zaplanowana na 2017 rok - nie podano jednak żadnej konkretnej daty.

„Viy-2” ponownie podąży śladami Jonathana Greena, który tym razem udaje się do Chin. Kartografa czeka wiele zapierających dech w piersiach odkryć, spotkań z dziwnymi stworzeniami, z chińską księżniczką oraz konfrontacja z zabójczymi mistrzami wschodnich sztuk walki.

Schwarzenegger i Chan wystąpili wcześniej wspólnie w komedii przygodowej „80 dni dookoła świata” z 2004 roku. Jeszcze nie wiemy jakie role przypadły im w filmie „Viy-2”. Pierwsza odsłona zdołała zarobić w Rosji 33,2 miliona dolarów z samej sprzedaży biletów.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.