03.11.2016 10:23

Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan w rosyjskim horrorze

W filmie „Viy-2” na ekranie siły połączą Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan. Ten niecodzienna duet pojawi się w rosyjsko-chińskim horrorze.

Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan w rosyjskim horrorze
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Pierwsza odsłona filmu Olega Stepchenki ukazała się w 2014 roku. Była to historia rozgrywająca się w XVIII wieku, która opowiadała o kartografie Jonathanie Greenie. Wybiera się on na wschód Europy, a po drodze spotyka dwóch mężczyzn, którzy opowiadają mu o dziwnej śmierci ich przyjaciela. Bohater mija Transylwanię i Karpaty, by dostać się do tajemniczej i opuszczonej wioski, gdzie tamtejszy setnik prosi go o wyrysowanie na mapach starej cerkwi, do której nikt nie śmie się zapuszczać.

Istnieje szansa na to, że na kontynuację zwrócą się oczy całego świata z racji dołączenia do obsady byłego gubernatora Kalifornii oraz wyginającego się jak guma Azjaty. Oprócz nich na ekranie zjawią się także Rutger Hauer oraz znany z pierwszej części Jason Flemyng. Obraz z 2014 roku nigdy nie doczekał się dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych, ale trafił na tamtejszy rynek DVD pod tytułem „Forbidden Empire”.

Sequel ma dużo większe szanse na to, aby trafić na duże ekrany w krainie Wujka Sama tym bardziej, że w pomniejszych rolach zobaczymy także Charlesa Dance'a („Gra o tron”) Martina Klebba („Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają”) czy Christophera Fairbanka („Strażnicy Galaktyki”). Wystartował już plan zdjęciowy filmu w Chinach. Całość ma kosztował 48 milionów dolarów, a premiera została zaplanowana na 2017 rok - nie podano jednak żadnej konkretnej daty.

„Viy-2” ponownie podąży śladami Jonathana Greena, który tym razem udaje się do Chin. Kartografa czeka wiele zapierających dech w piersiach odkryć, spotkań z dziwnymi stworzeniami, z chińską księżniczką oraz konfrontacja z zabójczymi mistrzami wschodnich sztuk walki.

Schwarzenegger i Chan wystąpili wcześniej wspólnie w komedii przygodowej „80 dni dookoła świata” z 2004 roku. Jeszcze nie wiemy jakie role przypadły im w filmie „Viy-2”. Pierwsza odsłona zdołała zarobić w Rosji 33,2 miliona dolarów z samej sprzedaży biletów.

Robert Skowronski
Tagi: News Arnold Schwarzenegger Jackie Chan