Najlepsze filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem. "Terminator", "Komando"

23.04.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 13:01
Najlepsze filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem. "Terminator", "Komando" Fot. : shutterstock.com

Arnold Schwarzenegger jest nie tylko aktorem, ale także kulturystą, aktywistą i politykiem. Przedstawiamy najlepsze filmy, w których wystąpił.

Arnold Schwarzenegger zdobył miano hollywoodzkiej ikony filmów akcji. Wszystko zaczęło się w 1982 roku, kiedy wystąpił w filmie "Conan Barbarzyńca", który okazał się kasowym hitem, co spowodowało stworzenie drugiej części pod tytułem "Conan Niszczyciel". W końcu wystąpił w filmie Jamesa Camerona "Terminator", po którym odniósł ogromny sukces.

Aktora można było również zobaczyć w wielu filmach, które zostały pozytywnie przyjęte przez krytyków. "Bliźniacy", "Gliniarz w przedszkolu" czy "Prawdziwe kłamstwa". Wszystkie te filmy odniosły komercyjny sukces, a widzów utwierdziły w przekonaniu o talencie Schwarzeneggera.

Top 12: Najlepsze filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem

Przeczytaj także

1. "Conan Barbarzyńca" reż. J. Milius (1982)

Conan jest wojownikiem, który w dzieciństwie widział, jak mordują jego rodziców. Dziecko najpierw trafiło do niewoli, a gdy podrosło, zostało gladiatorem. W końcu jednak odzyskuje wolność i pragnie zemsty na Thulusie Doomie.

2. "Conan Niszczyciel" reż. R. Fleischer (1984)

Kontynuacja hitu z 1982 roku. Tym razem Conan musi eskortować księżniczkę Jenny w drodze po magiczny róg. W zamian za to, może odzyskać zmarłą ukochaną. Trening Grace Jones do roli trwał 18 miesięcy.

3. "Terminator" reż. J. Cameron (1984)

Akcja filmu dzieje się w 2029 roku, kiedy światem zaczęły rządzić roboty. Ludzie przygotowują się do buntu. Jeden z robotów wraca do Los Angeles i chce uniemożliwić terminatorowi zamordowanie Sary Connor, matki lidera rewolucji.

4. "Komando" reż. M. L. Lester (1985)

John Matrix jest emerytowanym pułkownikiem oddziałów specjalnych. Kiedy porywają jego córkę, mężczyzna musi wrócić do gry. Jego celem jest prezydent jednego z państw w Ameryce Południowej.

5. "Uciekinier" reż. P. M. Glaser (1987)

Film na podstawie powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Policjant Ben Richards jest oskarżony o masakrę ludzi na ulicach los Angeles. Umysły wszystkich zostały opanowane przez telewizyjne show "Uciekinier".

6. "Predator" reż. J. McTiernan (1987)

Amerykańscy politycy zostali uwięzieni w południowoamerykańskiej dżungli. Uwolnić ich musi niewielki oddział, na którego czele stoi Dutch Schaeffer. Na miejscu okazuje się, że wszyscy muszą stawić czoła istotom spoza ziemi.

7. "Bliźniacy" reż. I. Reitman (1988)

W tym filmie Arnold Schwarzenegger zadebiutował jako komik. Vincent i Julius to dwaj mężczyźni, którzy nigdy się nie spotkali, ale okazuje się, że są bliźniakami. Różnią się od siebie wyglądem i charakterem. Kiedy przypadkowo się spotykają, postanawiają odnaleźć matkę.

8. "Gliniarz w przedszkolu" reż. I. Reitman (1990)

Detektyw John Kimble prowadzi śledztwo. Razem z partnerką dowiadują się, że żona, która ukradła miliony dolarów ich klienta, uciekła razem z synem. Wszystkie ślady prowadzą do przedszkola.

9. "Prawdziwe kłamstwa" reż. J. Cameron (1994)

Harry Tasker pracuje jako sprzedawca komputerów, ale w rzeczywistości jest tajnym agentem. Wszystko komplikuje się, gdy mężczyzna zaczyna podejrzewać swoją żonę o oszustwo. Harry postanawia wykorzystać kontakty, żeby odkryć prawdę o swojej żonie.

10. "Egzekutor" reż. C. Russell (1996)

John Kruger jest najlepszym agentem, który działa w Programie Ochrony Świadków. Dr Lee Cullen odkrywa spisek w Departamencie Obrony i od tego czasu ktoś chce ją zlikwidować. Kobieta będzie pod ochroną Krugera.

11. "Niezniszczalni" reż. S. Stallone (2010)

Grupa najemników otrzymuje zadanie obalenia dyktatora jednego z południowoamerykańskich państw. Wszyscy wyruszają na misję, która okazuje się szalenie niebezpieczna.

12. "Likwidator" reż. J. Kim (2013)

Szeryf Owens razem z grupą niedoświadczonych zastępców musi stanąć do walki z narkotykowym bossem. Gangster ucieka z konwoju i kieruje się wprost do granicy Meksyku. W filmie wystąpili Arnold Schwarzenegger, Johnny Knoxville i Forest Whitaker.

Arnold Schwarzenegger w latach 2003-2011 pełnił funkcję gubernatora Kalifornii, ale jest także uważany za jednego z największych kulturystów wszech czasów. Które tytuły dopisalibyście do naszego zestawienia najlepszych produkcji z Arnoldem?

Zobacz także: >>Arnold Schwarzenegger: Powstanie nowy film o Conanie<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.