07.07.2016 19:01

Artur Barciś wystąpi w czarnej komedii o zombie

To jednak pod warunkiem, że filmowcom uda się zebrać zakładaną kwotę na realizację projektu poprzez kampanię crowfundingową.

Artur Barciś wystąpi w czarnej komedii o zombie
foto: kadr z wideo

Twórcy, film „Dwie Śmierci Beaty” określili mianem „patologicznego Burtona ze skandynawską kamerą”, choć użyli też alternatywnego, bardziej konwencjonalnego sformułowania - czarna komedia z elementami horroru. Całość ma się odnosić do amerykańskich filmów lat 80-tych, a główną rolę ma zagrać Artur Barciś. Scenariusz obrazu został zainspirowany fragmentami wcześniej powstałego komiksu.

W projekt zaangażowani są m.in.:

  • Michał Szczepański (reżyser) - Ukończył Krakowską Szkołę Filmową, kulturoznawstwo i kontynuuje naukę na filmoznawstwie. Jeden z założycieli Bumako Studio i Wojowników Kultury. Jak sam przyznał co roku pochłania wiele horrorów na VHS-ach. 
  • Maciej Rożek (autor zdjęć, montażysta, producent) - Student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wieloletni członek Świebodzińskiej Sekcji Filmowej.
  • Krzysztof Balcewicz (oświetlenie) - Student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Członek Świebodzińskiej Sekcji Filmowej. Zakochany w twórczości Stanleya Kubricka i Nicolasa Windinga Refna.
  • Karolina Turowska (charakteryzacja) - Studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Specjalizuje się w ranach oraz charakteryzacji zombie, co niezmiernie przyda się w naszym filmie.

Udostępniony został synopsis projektu, którego długość przewidziana jest na 30 minut, zaś premiera na listopad 2016 roku:

"

Albert to udręczony codziennością 50-latek. Nic jednak nie przygniata go w życiu tak mocno jak jego gruba żona Beata. Dni upływają mu pomiędzy nudną pracą, a spełnianiem zachcianek jego małżonki. Albert nie jest jednak typowo uległą fajtłapą. Budzi się w nim bunt, a to może doprowadzić tylko do jednego... Morderstwa. We wszystko wmieszany będzie psychopatyczny palacz zwłok Staszek, piękna i chcąca prawdziwego sera (a nie produktu seropodobnego) lodziarka - Diana  i kometa, którą podejrzewa się o wskrzeszenie Jezusa Chrystusa 2000 lat wcześniej. "

Na ekranie mają się pojawić, oprócz Artura Barcisia jako Alberta, tacy aktorzy, jak Maciej Gruszczyński (w roli Stanisława, starszego brata Alberta), Anna Bielecka (jako dominująca żona Alberta), Karolina Bacia (jako Diana) oraz Filip Milczarski (w roli młodego Alberta).
„Dwie Śmierci Beaty” możecie wspierać pod TYM linkiem. Jeżeli chcecie wiedzieć na co przeznaczone by były Wasze pieniądze to możecie zapoznać się z wideo zapowiadającym film:

Twórcom potrzebna jest kwota 8500 zł, aby zrealizować projekt. Na dany moment wsparło ich sześć osób i udało się uzbierać 300 zł. Liczy się każda złotówka, a jeżeli ktoś jednorazowo postanowi im przekazać nieco więcej może liczyć na atrakcyjne nagrody. Już kwota 5 zł gwarantuje Wam podziękowania od filmowców na Facebooku, jednak przy 25 zł otrzymacie dodatkowo zdjęcie z planu z podpisami ekipy, a także elektroniczną wersję scenariusza. 35 zł zapewni Wam zostanie wymienionym w napisach końcowych, a 50 zł to kubek z grafiką z filmu oraz własne wydanie „Dwóch Śmierci Beaty” na DVD.

Opcji podziękowania od twórców jest zresztą dużo więcej, a im wyższa kwota zostanie przez Was wpłacona, tym wszystko staje się bardziej interesujące. Przykładowo 1000 zł daje Wam: tytuł koproducenta w napisach początkowych i końcowych filmu, oryginalny rekwizyt z planu, zaproszenie na jeden dzień planu zdjęciowego, podwójne zaproszenia na premierę filmu oraz planszę z logotypem sponsora na napisach końcowych filmu. Z kolei za 2500 zł zapewniacie sobie wszystkie powyższe wyróżnienia, ale też film promocyjny dla Waszej firmy w rozdzielczości 4K.

Jeżeli twórcom dzięki Wam uda się zdobyć większą sumę pieniędzy to wykorzystają też profesjonalny sprzęt do rejestracji dźwięku, drobne efekty CGI czy też zrealizują projekt w rozdzielczości 4K.

Równie szalony pomysł czeka na Wasze wsparcie za Oceanem, gdzie twórcy z zespołem Downa także chcą stworzyć horror o zombie.

Pomożecie?

Robert Skowronski
Tagi: News