14.06.2016 14:41

„Assassin’s Creed” pokazany zza kulis

E3 – święto graczy komputerowych – przyniosło gratkę także dla miłośników kina. Udostępniono nowe fragmenty „Assassin’s Creed” oraz pokazano kulisy jego kręcenia. Zdecydowanie poprawiła się też muzyka przygrywająca w tle.

„Assassin’s Creed” pokazany zza kulis
foto: kadr z wideo

Pierwszy zwiastun filmu powstającego na podstawie gry o takim samym tytule został pokazany 12 maja 2016 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem (zapowiedziano już powstanie drugiej części obrazu) – jeśli już narzekano, to na dobór ścieżki dźwiękowej.

foto: zrzut ekranu

Twórcy filmu najwyraźniej wzięli sobie głosy fanów do serca, gdyż nowy materiał nie tylko pozwala wejść nieco głębiej w okoliczności przedstawionego świata i zobaczyć, jak wyglądało kręcenie obrazu zza kulis, ale także łagodniej traktuje uszy oglądającego, stawiając na bardziej ograną, ale mniej dekoncentrującą muzykę.

O realiach świata przedstawionego można dowiedzieć się wprost od odtwórcy głównej roli, Michaela Fassbendera, który w jednym zdaniu tłumaczy powód konfliktu rozgrywanego od setek lat pomiędzy skrytobójcami a Templariuszami.

Historia okazała się być wielkim hitem wśród graczy – seria „Assasin’s Creed”, obecna na rynku w 2007 roku, doczekała się 9 kontynuacji na kilku platformach sprzętowych. Reżyser Justin Kurzel ma jednak nadzieję przyciągnąć do kin nie tylko fanów gry dzięki wielowymiarowości przedstawianej historii.

"

Myślę, że „Assasin's Creed” ma naprawdę głębokie podstawy i przesłanie - mówi o cofaniu się do przeszłych czasów i odkrywaniu relacji, jakie ma się ze swoimi przodkami. "

Kurzel nie ukrywa jednak, że obraz kierowany jest głównie do miłośników kina akcji.

"

Chciałem, żeby to był nieziemska jazda. "

Filmowcy obiecywali, że nie będą przesadnie korzystać z zielonego ekranu i jeśli wierzyć materiałom zza kulis, udało im się danego słowa dotrzymać. Charakterystyczne dla serii „Assasin’s Creed” sceny rozgrywające się na dachach kręcone były w plenerach przez kaskaderów. „Skok wiary” został już raczej wygenerowany komputerowo ;)

Polska premiera filmu odbędzie się 6 stycznia 2017 roku. Obraz wyreżyserował Justin Kurzel, występują Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson oraz Michael Williams.

Czy zwiastun zachęcił Was do obejrzenia „Assasin’s Creed”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Zwiastuny Assassin’s Creed