Asteriks musi znaleźć następcę Panoramiksa w zwiastunie filmu „Asterix: The Secret Of The Magic Potion”

Sergiusz Kurczuk
16.07.2018 14:40
Asteriks musi znaleźć następcę Panoramiksa w zwiastunie filmu „Asterix: The Secret Of The Magic Potion” Fot. foot: kadr z filmu Asterix: The Secret Of The Magic Potion

Asteriks i Obeliks powracają w nowym filmie animowanym. Tym razem dzielni Galowie wybiorą się na poszukiwanie druida, który przejmie schedę po Panoramiksie. 

Przygody Asteriksa i Obeliksa nigdy się nie znudzą! Już niedługo zobaczymy kolejny film animowany opowiadający o małym barbarzyńcy i jego przyjacielu o ogromnej sile. Tym razem w animowanej formie. Film „Asterix: The Secret Of The Magic Potion” (Astérix: Le secret de la potion magique) nie będzie jednak tradycyjną kreskówką, tylko produkcją wykorzystującą najnowocześniejsze technologie. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowych przygód Asteriksa.

„Asterix: The Secret Of The Magic Potion” - zwiastun

Najnowsze dzieło studia Mikros Image, odpowiedzialnego między innymi za produkcję „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film”, jest kontynuacją animacji z 2014 roku zatytułowanej „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”. Jakie przygody czekają na dzielnych Galów?

Na razie ukazał się jedynie francuski zwiastun filmu. Kluczową rolę odgrywa w nim starzejący się Panoramiks. Starzec jest druidem w wiosce Asteriksa i jako jedyny potrafi przygotować magiczny napój, po zażyciu którego żadnemu galowi niestraszne jest wojsko Cesarstwa Rzymskiego. Panoramiks czuje, że jego dni są policzone. W związku z tym prosi Asteriksa i Obeliksa, żeby udali się w świat na poszukiwania godnego następcy, który zaopiekuje się tajemnicą magicznej mikstury. Jak zakończy się ta wyprawa?

Scenarzystami i reżyserami filmu na podstawie słynnego komiksu René Goscinny'ego  i Alberta Uderzo są Louis Clichy i Alexandre Astier. Ci sami filmowcy stworzyli animację „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”. Na razie podano jedynie datę francuskiej premiery. Produkcja trafi do kin 5 grudnia 2018 roku. W anglojęzycznej wersji w głównych bohaterów wcielą się Jack Whitehall i Nick Frost. Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących polskiej obsady i premiery. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.