"Asterix i Obelix" powracają na duże ekrany! W filmie pojawią się francuskie gwiazdy kina

07.07.2022 13:47
"Asterix i Obelix" powracają na duże ekrany! W filmie pojawią się francuskie gwiazdy kina Fot. Pathe Distribution/Courtesy Everett Collection/East News

Po wielu latach nieobecności na ekranach kin, Asterix i Obelix powracają. Poznaliśmy obsadę, datę premiery, a także szczegóły fabularne nowej odsłony serii.

Asterix i Obelix wybierają się do Kraju Środka

"Asterix i Obelix: The Middle Kingdom" - tak brzmi tytuł kolejnego, piątego już filmu o przygodach słynnych Galów. Kolejna odsłona serii pojawi się na ekranach po ponad dziesięciu latach przerwy.

Polecamy

Jak dowiadujemy się z oświadczenia prasowego, tym razem Asterix i Obelix wybiorą się na Daleki Wschód, gdzie pomogą córce Cesarza Chin uratować imperium. Będą musieli się zmierzyć z godnym przeciwnikiem - Deng Tsinem.

W głównych bohaterów tym razem wcielą się Guillaume Canet (Asterix) oraz Gilles Lellouche (Obelix). W obsadzie znalazły się również francuskie gwiazdy kina na czele z Vincentem Casselem w roli Cezara oraz Marion Cotillard, która zastąpi Monicę Bellucci w roli Kleopatry. Oprócz tego pojawią się:

  • Jonathan Cohen jako Finalthesis
  • Ramzy Bedia
  • Julie Chen
  • Linh-Dan Pham
  • Pierre Richard
  • legendarny piłkarz Zlatan Ibrahimović
Polecamy

Tak prezentuje się natomiast plakat produkcji:

Film "Asterix & Obelix: Middle Kingdom" zadebiutuje 1 lutego 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.