Astronauci obejrzą „Ostatnich Jedi” w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Natalia Hluzow
14.12.2017 17:09
Astronauci obejrzą „Ostatnich Jedi” w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Fot. kadr z wideo

Fani „Gwiezdnych wojen” mieszkają nawet w kosmosie, dlatego nawet w kosmosie odbędzie się pokaz najnowszej części sagi.

Saga „Star Wars” podbija ludzkie serca już od 40 lat, a wśród jej fanów znajdują się dzieci, dorośli, starcy, robotnicy, dziennikarze, prezesi, książęta i księża, a nawet astronauci. Ci ostatni nie mogą pozwolić sobie na komfort obejrzenia 8. części „Gwiezdnych wojen” w pobliskim kinie w dniu premiery, ponieważ sami znajdują w przestrzeni kosmicznej – być może nie w odległej galaktyce, ale aż 400 km od Ziemi. To właśnie dla nich Disney wraz NASA zaplanowały specjalny pokaz filmu „Gwiezdne wojny: Ostatnich Jedi”, który odbędzie się w... Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Do informacji dotarł dziennikarz specjalizujący się w tematyce lotów kosmicznych. Na swoim Twitterze napisał:

Otrzymałem potwierdzenie od źródeł z Disney'a i NASA, że załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie miała pokaz filmu „Gwiezdne wojny: Ostatnich Jedi”.

Astronauci nie będą mieli wprawdzie komfortu oglądania filmu w 3D z dźwiękiem 7.1, ale za to zobaczą go będąc faktycznie w kosmosie niczym Luke, Rey i Kylo Ren! A to jest warte o wiele więcej niż panoramiczny ekran.

Nie jest to pierwszy pokaz „Star Wars”, który odbędzie się w kosmosie. Załoga MSK miała już okazję obejrzeć „Przebudzenie mocy”. Jak widać – strach przed spoilerami jest silny i nawet astronauci nie mogą sobie pozwolić na obejrzenie kolejnej części „Gwiezdnych wojen” miesiące po premierze. My na szczęście też nie musimy już dłużej czekać. Film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” trafia do kin 14 grudnia 2017 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.