23.11.2018 10:42

"Atomówki" powróciły w aktorskim filmie krótkometrażowym

Bójka, Bajka i Brawurka powracają w mrocznym i dorosłym wydaniu. Na kanale The Bootleg Universe pojawiła się fanowska wersja "Atomówek". Jak bajkowe postaci prezentują się w aktorskim filmie krótkometrażowym?

Atomówki
foto: kadr z wideo

"Atomówki" to bardzo popularny serial animowany emitowany na antenie Cartoon Network. Pierwsza odsłona bajki zadebiutowała w telewizji jeszcze w latach 90. Po kilku sezonach produkcja została anulowana i w 2005 roku wyemitowano ostatni sezon. "Atomówki" powróciły jednak w 2016 roku i doczekały się nawet 2 sezonów.

Serial pozostaje jednak w sercach milionów osób na całym świecie - do tego stopnia, że na kanale Bootleg Universe pojawił się krótkometrażowy fanowski film "Powerpuff Girls: The Long Way Back", w którym odtworzono nawet intro z serialu. Reżyserem produkcji jest Steven LaMorte, a budżet krótkometrażówki wyniósł 9 tysięcy dolarów. W aktorskich "Atomówkach" pojawia się nawet Mojo-Jojo! Zobaczcie 20-minutowy film "Powerpuff Girls: The Long Way Back":

Atomówki w nowym filmie?

Jak to w przypadku fanowskich tworów bywa, film nie jest wybitny, ani nawet specjalnie dobry (wyjątkiem od reguły jest "Uncharted" z Nathanem Fillionem i Stephenem Langiem). Na plus definitywnie zasługuje sam pomysł, aby osadzić fabułę 10 lat po zakończeniu działalności dziewczynek, które straciły swoje moce. No i oczywiście cameo Mojo-Jojo, jednego z najlepszych złoczyńców w kreskówkach Cartoon Network. Natomiast cała reszta... Cóż, widać, że to produkcja za 9 tysięcy dolarów.

Pozostając jednak przy temacie starych bajek Cartoon Network - w październiku 2018 roku jeden z twórców "Chojraka - Tchórzliwego psa" zdradził, że pracuje nad prequelem produkcji, w którym tytułowy zwierzak ma być jeszcze szczeniaczkiem, a w sieci pojawiają się również plotki dotyczące powrotu "Eda, Edda i Eddy'ego". Czy któryś z projektów zostanie zrealizowany? Trudno powiedzieć. Jedyne co możemy na razie robić, to trzymać kciuki, że któryś z nich dostanie zielone światło od stacji. 

Jak zwykle zapraszamy Was również do próbowania swoich sił w naszym quizie "Jak dobrze znasz oldschoolowe bajki Cartoon Network?". W teście pojawiają się oczywiście pytania dotyczące "Atomówek". 

Kamil Kacperski
Tagi: Atomówki