"Avenger: Endgame" - powstała 16-bitowa wersja finałowej bitwy z filmu Marvela

26.06.2019 12:12
"Avenger: Endgame" - powstała 16-bitowa wersja finałowej bitwy z filmu Marvela Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Na kanale YouTube Mr. Sunday Movies pojawiło się kolejne wideo. Tym razem internetowy twórca odtworzył finałową potyczkę z filmu "Avengers: Endgame".

Chociaż film "Avengers: Endgame" wszedł do kin w kwietniu 2019 roku, wciąż można oglądać go w kinach na całym świecie. Produkcja budzi duże emocje wśród fanów komiksów Marvela i produkcji kinowych na ich podstawie. Nic dziwnego, że szybko doczekała się różnego rodzaju przeróbek i parodii. Powstała też 16-bitowa wersja fragmentu, który przejdzie do historii kina superbohaterskiego - finałowej bitwy herosów z Thanosem. Jak ta potyczka wyglądałaby jako gra rodem z konsol Super Nintendo lub SEGA Genesis?

"Avengers: Endgame" - finałowa walka w 16-bitowej wersji

Na kanale YouTube Mr. Sunday Movies pojawił się kolejny odcinek. Internetowy twórca słynie z tego, że odtwarza fragmenty scen ze znanych filmów w manierze gier sprzed kilku dekad. Sfera wizualna składa się z kolorowych pikseli, dźwięki przywodzą na myśl niektórym widzom beztroskie czasy dzieciństwa, a całość przedstawiona jest jako dwuwymiarowy świat ukazany w jednym długim ujęciu. Jak w takiej formie prezentuje się spektakularna batalia z siłami Szalonego Tytana znana z kinowych ekranów?

Chociaż wideo trwa ponad 10 minut, finałowa bitwa z "Avengers: Endgame" kończy się mniej więcej w połowie filmu. W dalszej części twórca wyjaśnia, jak powołał do życia swoją interpretację fragmentu hitu braci Russo. W 16-bitowej wersji potyczki pojawiają się wszystkie momenty, które występowały w filmie. Thor przyzywający zbroję i swoje dwa młoty, Kapitan Ameryka walczący za pomocą Mjolnira, okrzyk "Avengers Assamble" oraz moment, w którym Doktor Strange przywołuje posiłki w postaci poległych herosów i sprzymierzonych z nimi wojsk. Zabrakło jedynie występu gościnnego Kaczora Howarda, który w filmie dzielnie walczył u boku kosmicznych piratów znanych jako Reavers. Wideo kończy się w momencie, kiedy siły dobra mają rzucić się do walki z poplecznikami Thanosa.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - rozszerzona wersja filmu w kinach na całym świecie

Chociaż od premiery "Endgame" minęło już kilka miesięcy, film wciąż nie pobił rekordu ustanowionego przez "Avatara", który wciąż jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów. Z tego powodu przedstawiciele Disneya postanowili wznowić seanse 22. produkcji Marvel Studios, wzbogacając ją o dodatkowe fragmenty i sceny po napisach. Fani zastanawiali się, czy plany dotyczą całego świata, czy tylko Stanów Zjednoczonych. Bracia Russo potwierdzili, że akcja ma charakter globalny.

Na razie nie wiadomo jednak, czy produkcja ponownie trafi do polskich kin. Amerykańska premiera poszerzonej wersji "Avengers: Endgame" została zaplanowana na 28 lipca 2019 roku.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - co znajdzie się w rozszerzonej wersji filmu? Oto kilka propozycji

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.