Czy operator filmu „Avengers 4” zdradził jego tytuł?

Natalia Hluzow
02.07.2018 16:47
Czy operator filmu „Avengers 4” zdradził jego tytuł? Fot. materiały promocyjne filmu "Avengers: Infinity War"

W sieci pojawiła się kolejna wersja potencjalnego tytułu filmu „Avengers 4”. Tym razem pochodzi ona z oficjalnej strony operatora pracującego nad filmem.

Portal Omega Underground dotarł do kolejnego prawdopodobnego podtytułu 4. części „Avengers”. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że produkcja może nosić tytuł „Avengers 4: Infinity Gauntlet”, gdyż taką nazwą posługiwała się ekipa podczas zdjęć. Fani obstawiali także opcje takie jak: „Avengers 4: Fallen Heroes” lub „Avengers Forever”. Nowa wskazówka pochodzi natomiast z oficjalnej strony internetowej Trenta Opalocha, jednego z operatorów pracujących przy filmie.

„Avengers 4: End Game” – czy to prawdziwy tytuł?

Trent Opaloch, operator, który współpracował z braćmi Russo podczas realizacji „Zimowego żołnierza”, „Civil War” oraz dyptyku podsumowującego 10 lat istnienia MCU (Avengers 3 i 4), w swoim internetowym portfolio umieścił niepublikowany dotychczas podtytuł „Avengers 4”. Nad „Avengers: Infinity War” wylądowała pozycja o nazwie „Avengers: End Game”.

Screen-Shot-2018-06-30-at-4.02.35-AM Fot. foto: screen ze strony www.trentwashere.com/resume/

Po kilku godzinach filmowiec zaktualizował swoją stronę, usuwając podtytuł „End Game” i zastępując go samą cyfrą 4. Mogło to świadczyć o faktycznym wycieku, który został odkryty i szybko zatuszowany. Fani twierdzą jednak, że informacja ze strony Opalocha również nie przełoży się na faktyczny tytuł produkcji.

Skąd taka pewność? Wyjaśnił to założyciel fanowskiej grupy MCU Cosmic na swoim Twitterze:

Bracia Russo powiedzieli, że prawdziwy tytuł Avengers 4 nigdy nie został wypowiedziany w Infinity War. Sformułowanie End Game pojawiło się w jednym z dialogów.

Faktycznie, Doctor Strange podczas potyczki z Thanosem użył właśnie takich słów, a bracia Russo faktycznie zapewnili, że tytuł ich kolejnego filmu nie padł w poprzednim. Dlaczego zatem operator umieścił „End Game” na swojej stronie internetowej? Tego nie dowiemy się już nigdy. Prawdziwy tytuł „Avengers 4” poznamy natomiast z końcem 2018 roku, jak zapowiedział szef Marvel Studios, Kevin Feige. Film trafi na ekrany w maju 2019.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.