"Avengers 4" najdłuższym filmem Marvela. Ile czasu będzie trwał seans?

Sergiusz Kurczuk
09.11.2018 13:15
"Avengers 4" najdłuższym filmem Marvela. Ile czasu będzie trwał seans? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Jeśli dłużyło się Wam na "Avengers: Infinity War", nie idziecie na 4. część. Według jednego z reżyserów kontynuacja walki z Thanosem będzie najdłuższym filmem dziejącym się w MCU.

W filmie "Avengers" Infinity War" pojawili się prawie wszyscy herosi, których do tej pory oglądaliśmy w produkcjach Marvel Studios. Historia o walce największych bohaterów Ziemi z Thanosem była połączeniem wielu wątków, które od dekady budowali kolejni twórcy filmów Marvela. Nic więc dziwnego, że 3. część serii została najdłuższym filmem dziejącym się w MCU. Ale już niedługo ten tytuł odbierze jej następczyni. Według słów jednego z reżyserów seans "Avengers 4" będzie o wiele dłuższy.

"Avengers 4" - ile będzie trwał film?

Oficjalny czas trwania "Avengers" Infinity War" to 2 godziny i 40 minut. Już za kilka miesięcy ten rekord zostanie pobity o ponad 20 minut. Powiedział o tym sam Joe Russo w rozmowie z portalem Cinemablend. Zdradził też, na jakim etapie montażu jest nadchodzące dzieło.

Obecny czas trwania "Avengers 4" to dokładnie trzy godziny. Zobaczymy, czy to się utrzyma. Jesteśmy mniej więcej w połowie procesu montażu. Dopiero co musnęliśmy ujęcia z wykorzystaniem efektów specjalnych. W całym filmie jest ich ponad trzy tysiące. To wymaga dużo czasu, namysłu energii i wysiłku, a my dopiero jesteśmy we wczesnej fazie efektów specjalnych. Rozpoczęliśmy też pracę z Alanem Silvestrim nad ścieżką dźwiękową i w tym momencie wciąż montujemy. 

Przeciętnie blockbustery trwają około 2 godziny. Jeśli twórcy rzeczywiście zakończą pracę, powołując do życia produkcją o godzinę dłuższą, film "Avengers 4" będzie o jedną trzecią dłuży od tego, do czego przyzwyczajeni są widzowie komercyjnych hitów. Biorąc pod uwagę szeroką kategorię wiekową filmu, trzygodzinny czas trwania może nie opłacać się z marketingowego punktu widzenia. Oczywiście fanatycy Marvel Studios ucieszyliby się nawet z dwa razy dłuższego filmu, ale trzy godziny mogą okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla przeciętnego zjadacza chleba.

Całkiem prawdopodobne, że bracia Russo zdecydują się okroić film, wycinając mniej istotne sceny, które i tak później trafią na wersję domową filmu. Z drugiej strony, skoro "Infinity War" było spektakularną produkcją, zwieńczenie walki z Thanosem powinno być jeszcze bardziej "epickie". Filmowa trylogia "Władca Pierścieni" nie należy do najkrótszej serii w historii kina, a nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Na razie długość "Avengers 4" nie została oficjalnie potwierdzona, ale można się spodziewać, że film nie będzie krótszy niż poprzednia część.

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Na razie trudno jest mówić o takich szczegółach, jak czas trwania filmu. 4 część "Avengers" owiana jest tajemnicą. Chociaż produkcja trafi na ekran już niebawem, bo pod koniec kwietnia 2019 roku, do tej pory nie zaprezentowano tytułu, zwiastuna, ani nawet plakatu. Najnowsze informacje potwierdzają jednak, że pierwszy trailer zobaczymy prawdopodobnie w roku 2018. Czy "Avengers 4" rzeczywiście będzie najdłuższym filmem Marvel Studios? Dowiemy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.