25.04.2019
Aktualizacja: 29.04.2019 11:02

Nie tylko Avengers: Filmy z Benedictem Cumberbatchem. "Doktor Strange", "Gra tajemnic"

Benedict Cumberbatch to angielski aktor, który rozpoczął karierę występując na deskach teatru. Mężczyzna jest znany przede wszystkim z takich filmów jak "Gra tajemnic" i "Doktor Strange".

Benedict Cumberbatch filmy
fot: shutterstock.com

Benedict Cumberbatch jest słynnym angielskim aktorem. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w Harrow School w południowo-zachodnim Londynie. Po zakończeniu szkoły, Benedict spędził rok w tybetańskim klasztorze, w którym uczył angielskiego jako wolontariusz. Karierę na wielkim ekranie rozpoczął w 2001 roku. Jedną z najważniejszych ról jest zagranie Stephena Hawkinga w dramacie BBC "Hawking".

Benedict Cumberbatch filmy: Najlepsze produkcje z aktorem - nie tylko "Avengers"

Chris Evans, foto: ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News
Chris Evans, foto: ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News
Przeczytaj także Top 18: Filmy, w których zagrał Chris Evans. Wśród nich "Kapitan Ameryka" i "Avengers"

Rola Sherlocka Holmesa w wykonaniu Benedicta Cumberbatcha jest również godna uznania. Które filmy z tym popularnym aktorem są najlepsze? Przedstawiamy zestawienie 12 produkcji, które są godne uwagi.  

1. "Hawking" reż. P. Martin (2004)

Historia jednego z największych naukowców naszych czasów. Produkcja przedstawia młodość astrofizyka, który dowiaduje się o stwardnieniu zanikowym bocznym, z którego nie można się wyleczyć. Mimo tragicznej diagnozy mężczyzna jeszcze bardziej zagłębia się w fizykę kwantową.

2. "Głos wolności" reż. M. Apted (2006)

William Wilberforce w XVIII wieku był działaczem politycznym i religijnym - wrogiem niewolnictwa. Historia opowiada o historię człowieka, który doprowadził do zniesienia tego zjawiska. W filmie wystąpili Ioan Gruffudd, Michael Gambon, Albert Finney i Romola Gamai.

3. "Stuart: Spojrzenie w przeszłość" reż. D. Attwood (2007)

Historia pisarza, który poznaje bezdomnego alkoholika. Mężczyźni szybko się zaprzyjaźniają. Alexander Masters postanawia opisać życie Stuarta i rozpoczyna pracę nad książkę. U boku Cumberbatcha zagrał Tom Hardy.

4. "Kochanice króla" reż. J. Chadwick (2009)

Opowieść o dwóch pięknych kobietach, które walczą o względy króla Henryka VIII. Film jest ekranizacją powieści Philippy Gregory, która jest pełna pasjonujących opowieści o namiętności, zdradzie i burzliwych wydarzeniach w Anglii.

5. "Vincent van Gogh: Malowane słowami" reż. A. Hutton (2010)

Film biograficzny o jednym z największych malarzy, Vincencie Van Goghu. Obraz jest oparty na listach, jakie malarz pisał do swojego młodszego brata, Theo. Produkcja została stworzona dla BBC.

6. "Szpieg" reż. T. Alfredson (2011)

Ekranizacja bestsellerowego thrillera Johna le Carré. W filmie możemy zobaczyć gwiazdorską obsadę. Brytyjski wywiad po raz pierwszy zdradził masę tajemnic o pracy swoich najlepszych agentów. Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Benedict Cumberbatch i John Hurt w filmie, który trzyma w napięciu od początku.

7. "Zniewolony" reż. S. McQueen (2013)

Film jest zdobywcą trzech Oscarów. Obraz to ekranizacja wspomnień Salomona Northupa, który został podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tułaczka mężczyzny trwała przez 12 lat.

8. "W ciemności. Star Trek" reż. J.J. Abrams (2013)

Załoga Enterprise musi zmierzyć się z zagrożeniem, które zbliża się do Federacji. Kapitan Kirk poluje na człowieka, który może okazać się bronią do masowej zagłady. Film był nominowany do Oscara za najlepsze efekty specjalne.

9. "Gra tajemnic" reż. M. Tyldum (2014)

Film oparty na faktach, który przybliża nam sylwetkę matematycznego geniusza, Alana Turinga, który w jednym z ważniejszych momentów II Wojny Światowej złamał niemiecki kod Enigma. Jego praca była oparta na odkryciu polskich naukowców. Jednak sukces Turinga doprowadził do nieoczekiwanych zwrotów akcji.  

10. "Pakt z diabłem" reż. S. Cooper (2015)

Historia Jamesa Bulgera, najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w południowym Bostonie. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mężczyznę oskarżono o 11 morderstw. W filmie wystąpili Johnny Depp, Joel Edgerton, Kevin Bacon, Dakota Johnson.

11. "Doktor Strange" reż. S. Derrickson (2016)

Stephen Strange to arogancki i utalentowany neurochirurg, który w wyniku wypadku doznaje kontuzji rąk. Mężczyzna próbuje się wyleczyć, ale niestety wszystko kończy się niepowodzeniem. Pomocy szuka u Jonathana, który wyleczył się ze złamania kręgosłupa.

12. "Avengers: Wojna bez granic" reż. A. Russo, J. Russo (2018)

Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności, które pomogą mu zdobyć władzę nad wszystkimi istnieniami we wszechświecie. Tylko drużyna Avengers może go pokonać. Kolejna część kinowego hitu, "Avengers: Endgame", ma swoją premierę 25.04.2019 roku.

Benedict Cumberbatch to utalentowany aktor, który wystąpił w wielu świetnych filmach. Które tytuły dopisalibyście do naszego zestawienia?

Zobacz także: >>Marvel filmy: W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvela?<<

Który film z Benedictem Cumberbatchem lubisz najbardziej?

Tagi: Duperele Benedict Cumberbatch Marvel