"Avengers: Endgame" - Iron Man żyje? Fani twierdzą, że mają na to dowód

11.10.2019 10:33
"Avengers: Endgame" - Iron Man żyje? Fani twierdzą, że mają na to dowód Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Mimo że Iron Man zginął w "Avengers: Endgame", istnieją fani, którzy mają nadzieję na powrót Tony'ego Starka w kolejnych filmach Marvela. Skąd ten pomysł?

Tony Stark to jeden z najpopularniejszych bohaterów kinowego uniwersum Marvela. Na każdego herosa przychodzi jednak pora i w "Avengers: Endgame" blaszany superbohater wyzionął ducha, przy okazji ratując świat. Jedną z ostatnich scen filmu braci Russo jest pogrzeb bohatera, w którym uczestniczą prawie wszystkie postacie znane z filmów Marvel Studios. Czy jednak jest szansa, że Iron Man powróci do MCU?

"Avengers: Endgame" - czy Iron Man tak naprawdę żyje?

Czwarta część "Avengers" to podsumowanie dotychczasowych produkcji Marvela i historii o Kamieniach Nieskończoności. Biorąc pod uwagę, że "Iron Man" był pierwszym filmem rozgrywającym się w ramach uniwersum, jego śmierć w "Endgame" była jak najbardziej uzasadniona. Kinowy świat zatoczył pełne koło, otwierając drzwi nowym superbohaterom. Nie wszyscy jednak zaakceptowali śmierć Starka.

Przeczytaj także

Na portalu Reddit pojawiły się fanowskie teorie sugerujące, że Iron Man wcale nie umarł. Przynajmniej jeśli chodzi o śmierć ducha. Według fanów grany przez Roberta Downeya Jr. bohater powróci w podobnej formie, co martwi rycerze Jedi z "Gwiezdnych Wojen". Nie będzie jednak duchem. Fani uważają, że Stark przed śmiercią wgrał swoją świadomość w cyfrową chmurę, stając się sztuczną inteligencją.

Przeczytaj także

Przez ostatnią dekadę w MCU pojawiło się kilka sztucznych inteligencji, pomagających herosom - J.A.R.V.I.S., F.R.I.D.A.Y., E.D.I.T.H., czy Karen. Czy to możliwe, że w kolejnych filmach pojawi się T.O.N.Y.? Według redittorów odpowiedź na to pytanie brzmi pozytywnie. Fani sugerowali się materiałem źródłowym. W komiksowej serii z 2015 roku Stark zapadł w śpiączkę, a jego miejsce zajęła młoda uzdolniona bohaterka znana jako Ironheart. Sztuczna inteligencja oparta na wzorze myślowym Iron Mana pomagała jej w kolejnych przygodach. 

Filmowym dowodem na poparcie teorii ma być jedna z ostatnich scen "Endgame", w której Tony żegna się za pomocą holograficznego nagrania ze swoją córką Morgan. Fani twierdzą, że hologram wcale nie był nagraniem przygotowanym przez Starka przed ostateczną walką z Thanosem, tylko wizualizacją tego, co pozostało z bohatera po śmierci. Według twórców teorii wskazują na to małe detale. Skoro Tony nagrał wiadomość wcześniej, skąd wiedział, że Morgan będzie siedziała na kanapie? Jakim cudem przewidział, gdzie hologram zostanie wyświetlony?

Przeczytaj także

Pytania są zasadne, ale prawdopodobnie szczegóły ze sceny pożegnania z Iron Manem należy traktować jako skróty myślowe scenarzystów. Poza tym Downey Jr. w wielu wywiadach podkreślał, że zakończył swoją przygodę z filmami Marvela i postanowił pchnąć swoją karierę aktorską w zupełnie innym kierunku. Oczywiście, mógłby nadal podkładać głos pod sztuczną inteligencję kierującą poczynaniami Avengers, ale to raczej nie pomogłoby gwiazdorowi zerwać z łatką Iron Mana. Poza tym, gdyby Stark rzeczywiście przeniósł świadomość do chmury, dlaczego sztuczna inteligencja o jego głosie nie pojawiła się w filmie "Spider-Man: Far From Home"?

Przeczytaj także

"Black Widow" - czy Iron Man powróci w nowym filmie Marvela?

Mimo że Stark nie żyje i raczej nie powróci jako hologram ani głos sztucznej inteligencji, plotki sugerują, że ostatnim filmem, w którym zobaczymy Downeya Jr. w roli Iron Mana będzie nadchodząca produkcja "Black Widow". Czy te doniesienia się potwierdzą? Przekonamy się za kilka miesięcy. Film o członkini założycielce Avengers trafi do kin 1 maja 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.