13.06.2019 16:07

"Avengers: Endgame" - Marvel udostępnił oficjalne wideo do jednego z utworów pochodzących z soundtracku

Utwory znanych artystów nagrywane na potrzeby danego filmu i otrzymujące klipy to dość powszechne zjawisko - przykładem niech będzie Linkin Park i ich "New Divide". Marvel postanowił jednak nieco zmienić oklepaną formułę.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu

Twórcy przygotowali bowiem "oficjalne wideo" do utworu "Portals" pochodzącego z "Avengers: Endgame". Materiał zawiera sceny i ruchome zdjęcia ze wspomnianego filmu, a samo dzieło skomponował Alan Silvestri, który jest odpowiedzialny również za soundtrack do "Avengers: Infinity War". Niekonwencjonalne wideo pojawiło się na oficjalnym kanale MarvelMusicVEVO.

Avengers: Endgame - pojawiło się oficjalne wideo do jednego z utworów

Samo "Portals" pojawia się w jednym z najbardziej kluczowych momentów w "Avengers: Endgame" - oto bowiem Kapitan Ameryka, Iron Man i Thor są praktycznie pokonani przez Thanosa, który sprowadza na Ziemię całą swoją armię. Steve Rodgers staje sam przeciwko Szalonemu Tytanowi i szykuje się do ostatecznej bitwy o los ludzkości. Nagle znikąd pojawia się znajomy głos, którego Kapitan nie słyszał od kilku lat: "Po twojej lewej". Jeżeli oglądaliście "Endgame", to doskonale wiecie, o którą scenę chodzi:

Gruby Thor
Gruby Thor
Przeczytaj także Chris Hemsworth jako "Gruby Thor" w repertuarze Johnny'ego Casha

Na temat pracy nad "Avengers: Endgame" wypowiedział się sam Silvestri, który był zaszczycony propozycją od Marvel Studios i pochwalił zaangażowanie Kevina Feige'ego i innych twórców:

"

Rzadko zdarza się, by pojawiła się taka propozycja, jak "Avengers: Endgame". Dla kompozytora to niesamowita zabawa - świetni bohaterowie, świetna fabuła, świetni aktorzy i wspaniałe uniwersum przygotowane przez Kevina Feige'ego i wspierane przez najlepszych fanów na świecie oraz takich twórców, jak Joe i Anthony Russo.  "

Co dalej z MCU?

Film "Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku i na przestrzeni kilku tygodni stał się 2. najlepiej zarabiającym filmem w historii, osiągając w box-offisie zyski rzędu 2,7 miliarda dolarów i do pobicia "Avatara" brakuje im "zaledwie" 40 milionów dolarów (stan na 13 czerwca 2019 roku).

Zamknięcie pewnego rozdziału w historii Avengers nie oznacza jednak końca MCU - już w lipcu zadebiutuje bowiem "Spider-Man: Far From Home", w którym Peter Parker będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami wydarzeń z "Avengers: Endgame".

Tagi: News Marvel Avengers 4