"Avengers: Endgame" - co nowy zwiastun mówi o fabule filmu Marvela?

Sergiusz Kurczuk
03.04.2019 11:04
Avengers: Endgame|undefined Fot. materiały promocyjne

Nowy zwiastun "Avengers: Endgame" jest wypełniony nieopublikowanymi wcześniej materiałami z nadchodzącego filmu Marvel Studios. Co na temat fabuły mówi nam ostatni trailer produkcji?

Twórcy "Avengers: Endgame" ponownie postanowili zaskoczyć swoich fanów. Na początku kwietnia 2019 roku ruszyła przedsprzedaż biletów na film, a przy okazji zaprezentowano nowe plakaty i minutowy zwiastun wypełniony po brzegi fragmentami scen, których jeszcze nie widzieliśmy. Postanowiliśmy przeanalizować trailer i wyciągnąć najbardziej interesujące szczegóły na temat 22. produkcji Marvel Studios. Co ukryto w nowym zwiastunie?

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - Easter eggi w nowym zwiastunie filmu

Do tej pory zaprezentowano trzy zwiastuny nadchodzącej produkcji. Każdy zdradzał co nieco na temat fabuły filmu. Nadal są to szczątkowe informacje, a wierni fani filmów dziejących się w MCU doskonale wiedzą, że twórcy niejednokrotnie wprowadzili ich w błąd za pomocą trailerów. Cały zwiastun nie może być jednak zmanipulowany. Z tego powodu postanowiliśmy wziąć pod lupę najważniejsze momenty zapowiedzi.

Hawkeye

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Clint Barton to jeden z niewielu herosów, którzy byli nieobecni w "Avengers: Infinity War". W "Endgame" w końcu powróci, jednak nie zobaczymy go na ekranie od razu. Mówi o tym jedno z pierwszych ujęć nowego zwiastuna, w którym Bruce Banner mówi o nowej misji Avengers. W tle można dostrzec łuk Hakweye'a umieszczony w gablocie, co oznacza, że łucznik nie powrócił do swoich kompanów i nadal jest uznany za zaginionego. Scena, w której Avengers wyruszają w przestrzeń kosmiczną na poszukiwania Thanosa zdradza, że Hawkeye'a nie ma na pokładzie statku Bentar. Prawdopodobnie pojawi się w filmie trochę później.

Metamorfozy

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Ten punkt niejako wynika z poprzedniego. Od dawna mówi się, że w "Endgame" Clint przyjmie nową tożsamość - będzie znany jako Ronin. Potwierdziły to nowy kostium herosa i fryzura. W jednej ze scen widzimy też, że na ręce Bartona widnieje tatuaż inspirowany sztuką japońską, który również wskazuje na metamorfozę bohatera. W trailerze widzimy też ważną scenę z Kapitanem Ameryką w roli głównej. Steve Rogers zgolił w końcu brodę, co symbolizuje jego wielki powrót jako Capa.

Strata

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Chociaż nowy zwiastun znacznie różni się od pierwszego, strata gra ważną rolę. Nie chodzi jedynie o żałobę Tony'ego Starka, wspominającego Petera Parkera, ale również Rocketa. W jednej ze scen widzimy, smutnego szopa, który prawdopodobnie dowiedział się od Nebuli, że pozostali członkowie Strażników Galaktyki nie żyją. Fragment przypomina finał 1. części "Strażników Galaktyki", gdy Rocket doświadczył śmierci Groota. Wówczas pocieszał go Drax.

Kapitan Ameryka i Iron Man

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

W nowym zwiastunie "Avengers" po raz pierwszy od "Civil War" widzimy w jednym kadrze Tony'ego Starka i Steve'a Rogersa. Herosi nie tylko ponownie staną ramię w ramię w walce, ale również pogodzą się i sobie zaufają.

Linia czasowa

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Największą tajemnicą zwiastunów "Endgame" jest chronologia ukazanych scen. Jest jednak kilka szczegółów, które pomagają uporządkować kolejne fragmenty w czasie. Chodzi między innymi o długość włosów Black Widow oraz stroje Kapitana Ameryki. Ujęcia, w których Natasha ma blond włosy, dzieją się na początku filmu. Te sceny, kiedy Black Widow prezentuje o wiele dłuższą rudą fryzurę, rozgrywają się znacznie później. Teoretycznie podobnie powinno być w przypadku Capa, chociaż ten aspekt jest bardziej skomplikowany. Strój Nomada wskazuje, że sceny dzieją się na początku filmu. Kostium z łuskami pochodzi natomiast z fragmentów rozgrywających się w późniejszej części produkcji.

Podróże w czasie

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Najpopularniejsza teoria na temat fabuły "Endgame" mówi, że Avengers cofną się w czasie. Kilka fragmentów nowego trailera zdaje się ją potwierdzać. Są to między innymi sceny z Iron Manem - fragment kiedy Tony w nowej zbroi leci na tle Nowego Jorku i pojednanie z Kapitanem Ameryką.

Professor Hulk

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Jedną z najbardziej emocjonujących scen jest moment, w którym większość pozostałych do życia herosów stoi w jednym ujęciu. Herosi patrzą w jednym kierunku z minami wyrażającymi zainteresowanie. Na ekranie brakuje Thora, Kapitan Marvel oraz Bruce'a Bannera. Oczywiście może to być moment, w którym pojawia się kosmiczna superbohaterka lub pierwszy raz, kiedy Pepper Potts przywdziała kostium Rescue. Bardziej prawdopodobny jest jednak debiut Professora Hulka - nowego wcielenia Bruce'a Bannera, które pozwala mu zachować umysł naukowca i siłę najsilniejszej istoty na Ziemi. Chociaż Hulk nie pojawia się na żadnym oficjalnym materiale promocyjnym, jedna z grafik oraz zabawki związane z filmem potwierdzają, że nowa wersja zielonego potwora ukaże się w filmie.

Thanos

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Po raz pierwszy od "Infinity War" widzimy Thanosa w pełnej okazałości. Szalony Tytan pojawia się w słupie światła, przypominającym trochę teleportację za pomocą mostu Bifrost. Być może to zbieg okoliczności i potwierdzenie, że Rękawica Nieskończoności nadal działa. Istnieje jednak szansa, że Thanos zdobył dostęp do miecza Heimdalla, dzięki czemu mógł pojawić się w miejscu, w którym znajdują się Avengers.

Kolejna porażka

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Film "Avengers: Infinity War" zakończył się wielką klęską superbohaterów. Nowy zwiastun sugeruje, że podobnie będzie na początku "Endgame". Z trailera można wywnioskować, że w pierwszych minutach filmu herosi postanowią ruszyć do kontrataku. Po pojawieniu się na Ziemi Kapitan Marvel oraz Nebuli i Iron Mana, bohaterowie wyruszą statkiem Strażników Galaktyki na planetę, gdzie zaszył się Thanos. Informacji o lokalizacji tego miejsca prawdopodobnie udzieliła przybrana siostra Gamory. Na miejscu okaże się jednak, że Thanos opuścił swoją kryjówkę, pozostawiając pustą chatę oraz zbroję, robiącą za stracha na wróble. Zrezygnowani herosi powrócą na Ziemię i po jakimś czasie stoczą kolejną walkę z Szalonym Tytanem, który teleportuje się w siedzibie Avengers. Według domysłów fanów, sceny walki ze zwiastunów dzieją się właśnie na pogorzelisku kwatery głównej superbohaterów.

Kto umrze?

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne

Klęska herosów może się zakończyć nie tylko zniszczeniem kwatery Avengers, ale również śmiercią jednego z herosów. W końcu twórcy od dawna zapowiadają, że jeden z bohaterów zginie. O kogo chodzi? W poprzednich zwiastunach pojawiła się scena, w której bohaterowie w białych strojach kroczą na tle wschodzącego słońca. Ten fragment może pochodzić z późniejszej części filmu, kiedy herosi ponownie jednoczą się, by znów stawić czoła Thanosowi. Warto zauważyć, że akcja tej sceny rozgrywa się w hangarze, który jest osobną częścią kompleksu bazy Avengers. Budynek mógł uchować się od gniewu Thanosa. W tym fragmencie brakuje kilku bohaterów. Być może podczas zniszczenia kwatery głównej, zginął któryś z nich. Całkiem możliwe, że chodzi o Thora. Nie oznacza to, że w filmie zabraknie Odinsona. Jeśli teorie o podróży w czasie się potwierdzą, całkiem możliwe, że zobaczymy młodszą wersję tego herosa. Śmierć Thora pokrywa się też z najnowszymi domysłami, mówiącymi, że jego miejsce w kolejnych produkcjach Marvel Studios zajmie Valkyrie.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy domysły na temat 4. części "Avengers" się potwierdzą? Dowiemy się już za kilkanaście dni. "Avengers: Endgame" trafi do kin 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Jak Josh Brolin i bracia Russo zareagowali na teorię o odbycie Thanosa?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.