"Avengers: Endgame" - co się stało z ręką Hulka?
20.08.2019 12:24
"Avengers: Endgame" - co się stało z ręką Hulka? Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

W "Avengers: Endgame" Hulk użył Rękawicy Nieskończoności, by cofnąć pstryknięcie Thanosa. Niestety przypłacił to zdrowiem. Czy ręka Hulka została trwale uszkodzona?

Kamienie Nieskończoności to niezwykle potężne artefakty z kinowego uniwersum Marvela. Po części kosmiczne klejnoty były głównymi bohaterami sagi, która powstała w ciągu ostatniej dekady na przestrzeni dwudziestu trzech filmów. O ich potędze na własnej skórze przekonali się Thanos, Iron Man oraz Hulk. Czy Bruce Banner został okaleczony na stałe przez Rękawicę Nieskończoności?

"Avengers: Endgame" - co się stało z ręką Hulka?

Kiedy na początku "Avengers: Endgame" okazało się, że Thanos zniszczył Kamienie Nieskończoności, widzowie wpadli w osłupienie. Żeby odwrócić pstryknięcie Szalonego Tytana i przywrócić do życia istoty wymazane przez niego z istnienia, herosi musieli cofnąć się w czasie i wykraść niesamowite przedmioty, a po powrocie umieścić je w nowej Rękawicy skonstruowanej przez Tony'ego Starka.

Kiedy miało dojść do ponownego pstryknięcia i odwrócenia czynu Tanosa, bohaterowie nie byli pewni, który z nich powinien założyć Rękawicę. Początkowo miał to zrobić Thor, ale finalnie trudnego zadania podjął się Hulk. Chociaż w czwartej części "Avengers" Banner przeistoczył się w Professora Hulka - o wiele słabszą wersję oryginalnej postaci, nadal był najsilniejszym członkiem drużyny. Niestety zmuszenie Rękawicy do współpracy wymagało ogromnego wysiłku i nie odbyło się bez ofiary. Chodzi o prawe ramię Hulka, które pod koniec filmu wydawało się kompletnie niesprawne.

Przeczytaj także

Fani zaczęli się zastanawiać, czy ten moment w życiu zielonego herosa wpłynie na jego przyszłość. Czy uszkodzenie ręki Hulka jest trwałe? Anthony i Joe Russo byli gośćmi portalu Wired. W filmie zamieszczonym na kanale serwisu odpowiedzieli na wiele pytań od fanów filmów Marvel Studios. Wśród nich pojawiły się wątpliwości co do stanu używalności prawej ręki Zielonego giganta.

Młodszy z reżyserów postanowił wyjaśnić tę sprawę.

Hulk nigdy wcześniej nie spotkał się z potęgą żadnego z Kamieni nieskończoności. W Rękawicy była czysta siła tych Kamieni. Thanos jest niemal niezwyciężony, ale on również nie był w stanie wyleczyć się po pstryknięciu, więc kiedy ktoś używa pełnej mocy Kamieni nieskończoności, naraża się na trwałe okaleczenie.

Anthony Russo dodał od siebie nawiązanie do zakończenia "Endgame".

Jeśli cię nie zabiją.

Bystroocy fani powinni znać odpowiedź na zadane wyżej pytanie, po obejrzeniu początku filmu. Chodzi o scenę, w której Avengersom udaje się odszukać Thanosa. Tytan wyjawia im, że użył Rękawicy po raz drugi, by pozbyć się Kamieni Nieskończoności. Złoczyńca jest poważnie pokiereszowany. Lewe ramię wisi bezwładnie z barku, a połowę twarzy ma trwale okaleczoną. Skoro nawet Thanos nie był w stanie wyjść bez szwanku po dwóch pstryknięciach Rękawicą, nic dziwnego, że Hulk doznał o wiele poważniejszych obrażeń.

Przeczytaj także

Bracia Russo postanowili zakończyli rozdział historii opowiadający o oryginalnych członkach Avengers. Iron Man i Black Widow nie żyją, Hulk został okaleczony, Kapitan Ameryka i Hakweye przeszli na emeryturę, a Thor opuścił Ziemię ze Strażnikami Galaktyki. Nie należy jednak zapominać, że kinowy świat Marvela jest pełen superbohaterów i za kilka lat seria "Avengers" powróci z nowymi członkami w składzie drużyny.

Zobacz też: Reżyser "Avengers: Endgame" zdradził, który z X-Men przetrwałby pstryknięcie Thanosa

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.