14.05.2019 17:11

"Avengers: Endgame" - czy Kapitan Ameryka przeżyłby użycie Rękawicy Nieskończoności?

Twórcy filmu odpowiedzieli na kolejne palące pytania ze strony fanów - wśród nich pojawiła się kwestia wytrzymałości Kapitana, a także tajemnica dzieci Peggy Carter. W tekście oczywiście pojawią się spoilery dotyczące "Avengers: Endgame".

Kapitan Ameryka
foto: kadr z filmu "Captain America: First Avenger"

Scenarzyści "Avengers: Endgame", czyli Stephen McFeely i Christopher Markus od kilku tygodni udzielają wywiadów dotyczących najnowszego filmu MCU, w których tłumaczą proces powstawania niektórych fragmentów skryptu do dzieła braci Russo. Wśród niektórych pytań pojawiły się zagwozdki dotyczące wytrzymałości Kapitana Ameryki, a także kwestia dzieci Peggy Carter, które zostały wspomniane w filmie "Captain America: The Winter Soldier".

Avengers: Endgame - czy Kapitan Ameryka przeżyłby użycie Rękawicy?

McFeely i Markus zdradzili m.in. czy Kapitan przeżyłby użycie Rękawicy Nieskończoności, gdyby to jemu przypadłby zaszczyt usunięcia Thanosa i jego armii. Christopher Markus wytłumaczył, że siła woli Steve'a Rodgersa niestety nie wystarczyłaby, by dzierżyć tak potężną broń:

"

Wydaje mi się, że Steve zmieniłby się w tost. Wydaję mi się, że pod koniec "Infinity War" Thanos jest pod ogromnym wrażeniem wytrzymałości Kapitana: "Ten koleś serio próbuje mnie zatrzymać?". Ale nie, z całym szacunkiem do tej postaci, Kapitan Ameryka nie wytrzymałby użycia Rękawicy Nieskończoności. "

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - nastolatkę z Tourettem wyproszono z sali podczas seansu

Stephen McFeely wyjawił natomiast, że Steve Rogers od zawsze miał być ojcem dzieci Peggy Carter, których zdjęcie widzieliśmy obok jej łóżka w filmie "The Winter Soldier":

"

Zawsze zakładaliśmy, że to on jest ojcem tych dwóch dzieciaków. Z drugiej strony są też pewne luki prawne w podróżowaniu w czasie, a ta dwójka jakby nie patrzeć ma w sobie DNA super-żołnierza, którym był ich ojciec. "

Czyżby scenarzysta "Endgame" sugerował, że dzieciaki Rodgersa i Carter w przyszłości mogą być agentami S.H.I.E.L.D. z umiejętnościami przypominającymi te, które posiadał Kapitan Ameryka? McFeely nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył temu pomysłowi. 

Avengers: Endgame - co dalej z MCU?

"Avengers: Endgame" zakończyło historie Kapitana Ameryki i Iron Mana w Marvel Cinematic Universe. W nowym zwiastunie "Spider-Mana: Far From Home" widzimy, że Tony Stark będzie definitywnie obecny duchem w kontynuacji przygód Pajączka. Czy podobną rolę będzie spełniał Steve Rodgers w serialu "Winter Soldier & Falcon"? Tego dowiemy się po premierze produkcji, która trafi na Disney+.

Tagi: News Avengers Disney Marvel Avengers 4