10.06.2019 13:01

"Avengers: Endgame" - dlaczego Ant-Man nie zabił Thanosa wchodząc mu w odbyt?

Na to palące pytanie odpowiedzieli twórcy scenariusza do "Endgame", czyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Panowie przyznali, że nigdy nawet nie pomyśleli o takim rozwiązaniu.

Thanos w Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu

Na kilka tygodni przed premierą "Avengers: Endgame" w sieci pojawiła się teoria sugerująca, że Thanos może zginać z ręki Ant-Mana. Wszystko dlatego, że heros mógłby zmienić się do wielkości mrówki, zakraść się do wnętrza organizmu Szalonego Tytana, a następnie zmienić swoją wielkość do rozmiaru Giant-Mana skutecznie eliminując fioletowego kosmitę.Takiego biegu zdarzeń nie zobaczyliśmy w finalnej wersji filmu.

Avengers: Endgame - dlaczego Ant-Man nie zabił Thanosa?

A dlaczego ta teoria nie znalazła potwierdzenia (oprócz tego, że jest nieco obrzydliwa)? Jak wytłumaczyli Christopher Markus i Stephen McFeely, czyli scenarzyści "Avengers: Endgame", nigdy nawet nie przeszło im przez myśl, by tak rozwiązać problem z Thanosem. Panowie zażartowali podczas podcastu z magazynem Empire, że Thanos obrywał od Hulka, Kapitan Marvel i Kapitana Ameryki z Mjolnirem w dłoniach, więc mało prawdopodobne, by Ant-Man miał nagle być na tyle potężny, by rozerwać go od środka:

"

Thanos mógł stać po uderzeniu od Hulka - wszyscy to widzieliśmy. Więc możemy zakładać, że CAŁY jego organizm jest dokładnie tak samo silny. Jeśli Ant-Man faktycznie zdołałby się dostać tam, gdzie nie sięga światło i powiększył się do rozmiaru Giant-Mana, to prawdopodobnie zostałby zwyczajnie zmiażdżony przez nieruchome ściany jego potężnego odbytu. "

Podobnego zdania byli również reżyserzy "Avengers: Endgame" - Joe i Anthony Russo udzielili w maju 2019 roku wywiadu portalowi ComicBook.com, gdzie zdradzili, że taki bieg zdarzeń nie miałby sensu i skończyłby się tragicznie dla Ant-Mana.

"

Chodzi o to, że Thanos jest niezwykle potężny. Jego skóra jest niemalże niezniszczalna. Pojawia się więc pytanie - co by się stało z Ant-Manem? Czy by się udało? A może jednak nie? Bo gdyby mu się nie udało, to byłoby dla niego tragiczne doświadczenie.  "

Thor w Avengers: Endgame
Thor w Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Hemsworth jako "Gruby Thor" sparodiował trenerów personalnych

Avengers: Endgame - co dalej z MCU?

"Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku i w ciągu niecałych 2 miesięcy od premiery zdołał wdrapać się na 2. miejsce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Do pobicia rekordu "Avatara" brakuje mu niecałych 100 milionów dolarów. Ciekawe, czy użycie "analnej teorii" spowodowałoby jeszcze lepszy wynik finansowy produkcji będącej kulminacją MCU. 

Następnym filmem z Marvel Cinematic Universe jest "Spider-Man: Far From Home", który zadebiutuje w kinach już 2 lipca 2019 roku.

Którą wersję wydarzeń wolelibyście zobaczyć w filmie?

Tagi: Avengers Disney Marvel Avengers 4