"Avengers: Endgame" - fan dostrzegł intrygujący szczegół dotyczący podróży w czasie

13.08.2019 14:26
"Avengers: Endgame" - fan dostrzegł intrygujący szczegół dotyczący podróży w czasie Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

W filmie "Avengers: Endgame" wciąż można znaleźć bardzo wiele ukrytych smaczków. Jeden z nich przykuł uwagę widza, który podzielił się swoim odkryciem w sieci.

Wszystkie filmy Marvela zawierają multum odniesień, nawiązań i Easter eggów, stworzonych specjalnie z myślą o najwierniejszych fanach. Jedne da się wyłapać podczas pierwszego seansu, ale istnieją też bardziej ukryte smaczki, które stają się widoczne dopiero po dokładnym przestudiowaniu danego tytułu. Nie inaczej jest w "Avengers: Endgame", gdzie ukryto bardzo wiele oczek puszczonych w kierunku spostrzegawczych widzów. Jeden z nich odkrył interesujący szczegół.

"Avengers: Endgame" - Easter egg dotyczący podróży w czasie

Jednym z głównych wątków dwudziestego drugiego filmu Marvel Studios była podróż w czasie. To właśnie dzięki niej tytułowa grupa mogła cofnąć czyn Thanosa, który zakończył "Avengers: Infinity War". Herosi podzielili się na grupy i udali się w przeszłość, by wykorzystać Kamienie Nieskończoności oraz przywrócić do życia połowę populacji wymazaną z istnienia przez Szalonego Tytana.

Sześć zespołów udało się w różne momenty na linii czasowej kinowego uniwersum, fundując widzom podróż przez rozmaite filmy MCU. Niestety podróż w czasie nie umknęła uwadze Thanosa z przeszłości, który szybko zrozumiał, że jego odpowiednik z 2018 roku poniósł klęskę. Z tego powodu postanowił udać się w przyszłość i trochę zmienić swoje plany. Aby podstęp się udał, wykorzystał Nebulę ze swoich czasów, która nadal stała po stronie zła.

Użytkownik Reddita o nicku kobikwahbz15 zamieścił interesujący print screen ze sceny, w której Nebula z 2014 roku sprowadza swojego przybranego ojca do przyszłości.

Avengers: Endgame Fot. foto: print screen z Reddit

Internauta zauważył, że na ekranie panelu sterowania wehikułu czasu pojawia się historia temporalnych podróży. Na liście znajdują się trzy daty: 2012, 2988 i 2009. Redditor początkowo źle zinterpretował środkowy rok, myśląc, że odnosi się do naszej ery. Jednak czujni fani wytłumaczyli, że chodzi o 2988 rok przed naszą erą. Jest to data, która pojawiła się już w jednym z filmów Marvela.

Chodzi o scenę otwierającą film "Thor: Mroczny świat", w której widzimy pojedynek między armią Malekitha i Bora - ówczesnego króla Asgardu. Bitwa rozegrała się w 2988 roku przed naszą erą i była toczona o przejęcie władzy nad Aetherem - jednym z Kamieni Nieskończoności.

Być może Avengers dzięki opowieściom Thora mieli nadzieję na odzyskanie Aetheru w trakcie bitwy z mrocznymi elfami. Całkiem możliwe też, że herosi testowali urządzenie, sprawdzając, jak daleko mogą cofnąć się w czasie. Istnieje również możliwość, że fragment to porzucony przez reżyserów pomysł, który nie wszedł do finałowej wersji filmu. Tak czy inaczej, data jest nieprzypadkowa i odnosi się do jednej z najgorzej ocenianych produkcji Marvel Studios.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD

Wyłapywanie Easter eggów stało się o wiele łatwiejsze, od kiedy film "Avengers: Endgame" trafił do sprzedaży cyfrowej. 13 sierpnia 2019 roku czwarta część serii zadebiutuje na DVD i Blu-ray. Data dotyczy jednak tylko rynku amerykańskiego. W Polsce produkcja w wydaniu domowym zobaczymy dopiero na początku września. Przybliżona data premiery to 4 września 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.