13.08.2019 14:26

"Avengers: Endgame" - fan dostrzegł intrygujący szczegół dotyczący podróży w czasie

W filmie "Avengers: Endgame" wciąż można znaleźć bardzo wiele ukrytych smaczków. Jeden z nich przykuł uwagę widza, który podzielił się swoim odkryciem w sieci.

kadr z filmu Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Wszystkie filmy Marvela zawierają multum odniesień, nawiązań i Easter eggów, stworzonych specjalnie z myślą o najwierniejszych fanach. Jedne da się wyłapać podczas pierwszego seansu, ale istnieją też bardziej ukryte smaczki, które stają się widoczne dopiero po dokładnym przestudiowaniu danego tytułu. Nie inaczej jest w "Avengers: Endgame", gdzie ukryto bardzo wiele oczek puszczonych w kierunku spostrzegawczych widzów. Jeden z nich odkrył interesujący szczegół.

"Avengers: Endgame" - Easter egg dotyczący podróży w czasie

Jednym z głównych wątków dwudziestego drugiego filmu Marvel Studios była podróż w czasie. To właśnie dzięki niej tytułowa grupa mogła cofnąć czyn Thanosa, który zakończył "Avengers: Infinity War". Herosi podzielili się na grupy i udali się w przeszłość, by wykorzystać Kamienie Nieskończoności oraz przywrócić do życia połowę populacji wymazaną z istnienia przez Szalonego Tytana.

Sześć zespołów udało się w różne momenty na linii czasowej kinowego uniwersum, fundując widzom podróż przez rozmaite filmy MCU. Niestety podróż w czasie nie umknęła uwadze Thanosa z przeszłości, który szybko zrozumiał, że jego odpowiednik z 2018 roku poniósł klęskę. Z tego powodu postanowił udać się w przyszłość i trochę zmienić swoje plany. Aby podstęp się udał, wykorzystał Nebulę ze swoich czasów, która nadal stała po stronie zła.

Użytkownik Reddita o nicku kobikwahbz15 zamieścił interesujący print screen ze sceny, w której Nebula z 2014 roku sprowadza swojego przybranego ojca do przyszłości.

Avengers: Endgame

Internauta zauważył, że na ekranie panelu sterowania wehikułu czasu pojawia się historia temporalnych podróży. Na liście znajdują się trzy daty: 2012, 2988 i 2009. Redditor początkowo źle zinterpretował środkowy rok, myśląc, że odnosi się do naszej ery. Jednak czujni fani wytłumaczyli, że chodzi o 2988 rok przed naszą erą. Jest to data, która pojawiła się już w jednym z filmów Marvela.

Chodzi o scenę otwierającą film "Thor: Mroczny świat", w której widzimy pojedynek między armią Malekitha i Bora - ówczesnego króla Asgardu. Bitwa rozegrała się w 2988 roku przed naszą erą i była toczona o przejęcie władzy nad Aetherem - jednym z Kamieni Nieskończoności.

Być może Avengers dzięki opowieściom Thora mieli nadzieję na odzyskanie Aetheru w trakcie bitwy z mrocznymi elfami. Całkiem możliwe też, że herosi testowali urządzenie, sprawdzając, jak daleko mogą cofnąć się w czasie. Istnieje również możliwość, że fragment to porzucony przez reżyserów pomysł, który nie wszedł do finałowej wersji filmu. Tak czy inaczej, data jest nieprzypadkowa i odnosi się do jednej z najgorzej ocenianych produkcji Marvel Studios.

10 najgorszych filmów superbohaterskich w historii
10 najgorszych filmów superbohaterskich w historii
Przeczytaj także 10 najgorszych filmów superbohaterskich w historii

"Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD

Wyłapywanie Easter eggów stało się o wiele łatwiejsze, od kiedy film "Avengers: Endgame" trafił do sprzedaży cyfrowej. 13 sierpnia 2019 roku czwarta część serii zadebiutuje na DVD i Blu-ray. Data dotyczy jednak tylko rynku amerykańskiego. W Polsce produkcja w wydaniu domowym zobaczymy dopiero na początku września. Przybliżona data premiery to 4 września 2019 roku.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Sikający Gruby Thor w usuniętej scenie z "Avengers: Endgame"

Zobacz też: "Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

Tagi: Avengers Thor Marvel Thanos Avengers 4