05.06.2019 14:20

"Avengers: Endgame" - film kontra zwiastuny, czyli w jaki sposób Marvel unikał spoilerów

Marvel Studios posuwa się do różnych chwytów podczas promocji swoich filmów, by uniknąć spoilerów. Czym finalna wersja "Avengers: Endgame" różni się od zwiastunów?

Avengers: Endgame
foto: materiały promocyjne

Każdy, kto widział chociaż jeden z ostatnich filmów Marvel Studios, doskonale wie, że zwiastuny tych produkcji nie koniecznie muszą zawierać w sobie sceny, które rzeczywiście trafią na duży ekran. Tego typu zabiegi są obecne od czasów "Thora: Ragnarok" i w trakcie promocji "Avengers: Endgame" nie mogło być inaczej. Na ile jednak finalna wersja 4. części "Avengers" odbiega od trailerów i teaserów?

"Avengers: Endgame" - film kontra zwiastuny

Film "Avengers: Endgame" był od samego początku otoczony wielką tajemnicą. Dopiero na kilka miesięcy przed premiera produkcją zaprezentowano widzom zwiastuny filmu. Widzowie zachodzili w głowę, które sceny nie trafią do kinowej wersji filmu, a które umieszczono dla zmylenia tropów. Jeden z miłośników MCU postanowił przygotować wideo, w którym zestawił ze sobą sceny z materiałów promocyjnych z ostateczną wersją "Endgame". Jakie wnioski można wysnuć po obejrzeniu nagrania?

Jak widać, tym razem twórcy zdecydowali się raczej wycinać sceny prezentowane w filmie, niż drastycznie je modyfikować. Unikanie spoilerów za pomocą edycji ścieżki wideo pojawiają się dosłownie kilka razy i nieznacznie wpływają na odbiór. Mają raczej namieszać tak, żeby widz nie wiedział, kiedy rozgrywa się akcja filmu. Poza tym bracia Russo nie kłamali i w 90 procentach, fragmenty z materiałów promocyjnych to pierwsze kilkanaście minut filmu. 

Black Panther (Chadwick Boseman)
Black Panther (Chadwick Boseman)
Przeczytaj także Które sceny z trailerów „Avengers: Infinity War” nie pojawiły się w filmie?

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Fani filmów MCU już przestali ufać zwiastunom kolejnych produkcji i w każdej scenie dopatrują się manipulacji, spowodowanej próbą uniknięcia spoilerów. Twórcy mają dzięki temu wolną rękę i mogą kombinować, jak tylko chcą, żeby uzyskać pożądany efekt. Czy trailery "Spider-Man: Far From Home" również zostały zmanipulowane i czeka na nas pełne zaskoczenie? Dowiemy się za kilka tygodni. 2. część solowych przygód nastoletniego herosa trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home" - do sieci wyciekł finałowy zwiastun, a w nim wiele nowych scen 

Tagi: Duperele Avengers Marvel Avengers 4