30.07.2019 10:28

"Avengers: Endgame" - jak powołano do życia Professora Hulka? [WIDEO]

Film "Avengers: Endgame" trafił na płyty Blu-ray i DVD. Wśród dodatków znalazło się wiele ciekawostek na temat powstawania produkcji, między innymi proces powstawania nowej wersji Hulka.

Hulk (Mark Ruffalo)
foto: kadr z CG Record

Superbohaterski hit Marvel Studios - "Avengers: Endgame" to kamień milowy w kinowym uniwersum. Każdy z oryginalnych Avengerów przeszedł sporą metamorfozę. Wyjątkiem nie był Hulk, który z nieokrzesanego brutala stał się połączeniem ogromnej siły z intelektem Bruce'a Bannera. Jak twórcom od efektów specjalnych udało się powołać do życia zielonego stwora, który do złudzenia przypominał Marka Ruffalo?

"Avengers: Endgame" - jak powstał Professor Hulk?

O tym, że w 22. filmie MCU zobaczymy Professora Hulka, plotkowało się długo przed premierą produkcji. Komiksowe alter ego Bannera zostało przeniesione na ekran w idealnym momencie. Dzięki temu postać z filmu na film ewoluowała, a widzowie mieli okazje zobaczyć różne oblicza zielonego giganta. "Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD zawiera mnóstwo dodatków dla prawdziwych fanów Marvela. Oprócz usuniętych scen i wpadek z planu, pojawiły się też informacje dotyczące powstawania pewnych elementów produkcji. W jednym z materiałów możemy zobaczyć, jak wyglądała praca nad stworzeniem bohatera o fizyczności Hulka z osobowością Bruce'a Bannera.

Niespełna dwu-minutowe wideo, przestawia conceptarty oraz modele Hulka w 3D. Widzimy też wykorzystanie technologii motion capture, nie tylko przy oddawaniu mimiki twarzy Ruffalo, ale również ruchy ciała aktora. Materiał pokazuje też krok po kroku, jak powstawały sceny stworzone wyłącznie przy użyciu CGI. Za stworzenie efektów specjalnych odpowiada CG Record. Firma opublikowała wideo na swoim kanale YouTube.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Sikający Gruby Thor w usuniętej scenie z "Avengers: Endgame"

"Avengers: Endgame" na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

To nie jedyny dodatek, jaki twórcy przygotowali na wiernych fanów MCU. Opublikowano już między innymi dwie niewykorzystane sceny oraz przesłuchanie Roberta Downeya Jr. do roli Iron Mana. Niebawem odbędzie się premiera "Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD oraz w wersji cyfrowej. W USA płyty trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - zobaczcie wideo z przesłuchania Roberta Downeya Jr do roli Iron Mana

Tagi: News Mark Ruffalo Hulk Avengers 4