28.08.2019 10:20

"Avengers: Endgame" - jak powstała scena finałowej bitwy z filmu Marvela? [WIDEO]

W sieci pojawił się materiał, zdradzający kulisy powstawania finałowej bitwy z "Avengers: Endgame". Jak powołano do życie tę przełomową batalię w historii kina?

Marvel Entertainment/Twitter
foto: Marvel Entertainment/Twitter

Każdy, kto oglądał "Avengers: Endgame" zdaje sobie sprawę z faktu, że finałowa bitwa przejdzie do historii kina. Tak zjawiskowa i emocjonalna potyczka do tej pory nie pojawiła się chyba w żadnym filmie. Żeby powołać do życia ten fragment czwartej części filmu, poświęcono bardzo dużo czasu, a pracować nad nim musiało wiele osób. Marvel postanowił zaprezentować kulisy powstania batalii pomiędzy niemal wszystkimi superbohaterami MCU z siłami Thanosa.

"Avengers: Endgame" - jak powstała finałowa bitwa?

Na taką walkę pomiędzy Avengers i siłami zła fani komiksów Marvela czekali od bardzo wiele lat. Nie dość, że na jednym ekranie pojawiła się niezliczona ilość herosów, wspaniała scena z samymi superbohaterkami w roli głównej, to jeszcze Kapitan Ameryka w końcu wydał z siebie okrzyk wzywający bohaterów do walki. Żeby jednak widzowie mogli zobaczyć ten fragment na dużym ekranie, ekipa zajmująca się efektami specjalnymi musiała włożyć w niego sporo wysiłku.

Na Twitterze Marvel Entertainment pojawił się ponad ośmiominutowy materiał, w którym Dan DeLeeuw - mistrz efektów specjalnych pracujący przy filmie braci Russo, szczegółowo przeanalizował najważniejsze momenty finałowej bitwy "Avengers: Endgame".

Wideo pokazuje, jak trudna jest praca aktora, grającego w blockbusterach, w których CGI pełnią bardzo ważną rolę. Sceny nagrywane są w studio filmowym na green boksie, więc całe otoczenie trzeba sobie wyobrazić. Wczucie się w rolę bohatera walczącego z niewidzialnym przeciwnikiem nie należy do najłatwiejszych. Dzięki materiałowi można też zobaczyć, jak powstał skrzydlaty koń Valkyrie. Okazuje się, że Tessa Thompson dosiadała atrapy wierzchowca, animowanego przed dwoje ludzi w dwóch kostiumach kompletnie zakrywających ich ciała.

Avengers
Avengers
Przeczytaj także Mark Ruffalo pokazał, co by było gdyby Hulk opuścił dzień nóg na siłowni

Z wideo wynika również, że początkowo w potyczce miał brać udział Kraglin, którego zagrał Sean Gunn. Kraglin to jeden z pobocznych bohaterów "Strażników Galaktyki", który zastąpił Yondu Udontę. Finalnie zdecydowano się go zastąpić innym bohaterem - Grootem, którego dodano w postprodukcji. Zakulisowe nagrania zdradzają też, że nie wszystkie postacie zostały stworzone w pełni przy pomocy cyfrowych efektów specjalnych. W wielu przypadkach posłużono się bardziej tradycyjnymi metodami, które dopiero później podrasowano dzięki CGI.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - Chris Evans wygłupia się na planie filmu jako stary Kapitan Ameryka [WIDEO]

"Avengers: Endgame" - na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

To nie jedyny zakulisowy materiał, który mogą zobaczyć fani filmów Marvela. 30 lipca 2019 roku odbyła się premiera cyfrowej wersji "Avengers: Endgame", a dwa tygodnie później film trafił na płyty Blu-ray i DVD. W Polsce domową edycję czwartej części "Avengers" można będzie nabyć 4 września 2019 roku. Oprócz samego filmu pojawi się w niej wiele dodatków, między innymi wpadki z planu, usunięte sceny, czy rozmowy z aktorami i twórcami.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - Tony Stark mógł przeżyć. Twórcy zdradzili jak powstawał scenariusz

Zobacz też: Robert Downey Jr. powróci w kolejnych filmach Marvela? Są na to duże szanse

Tagi: News Avengers Strażnicy Galaktyki Marvel Avengers 4