"Avengers: Endgame" - jak powstała scena walki Kapitana Ameryki z samym sobą?

09.08.2019 14:45
"Avengers: Endgame" - jak powstała scena walki Kapitana Ameryki z samym sobą? Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Premiera filmu "Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD zawiera wiele dodatków. Wśród nich pojawiają się kulisy powstawania efektów specjalnych.

Film "Avengers: Endgame" jest największą produkcją 2019 roku. Udało mu się pobić "Avatara", który przez prawie dekadę królował jako najlepiej zarabiająca produkcja na świecie. Chociaż od premiery czwartej części przygód superbohaterów minęło już kilka miesięcy, Avengers znowu wzbudzają wielkie emocje wśród fanów Marvela. Wszystko z powodu premiery domowej edycji filmu. Wśród dodatków pojawił się materiał ukazujący, jak powstawały efekty specjalne w produkcji braci Russo.

"Avengers: Endgame" - jak powstawały efekty specjalne?

Dwudziesta druga produkcja Marvel Studios zachwyciła widzów nie tylko ogromną ilości superbohaterów, zaskakującą fabułą i monumentalnością, ale również sferą wizualną. Największe wrażenie robiła finałowa bitwa sił dobra z armią Thanosa. Efekty specjalne pojawiały się jednak na każdym kroku. Jedną ze scen, która zachwyciła widzów, był pojedynek Kapitana Ameryki z samym sobą. Herosi postanowili cofnąć się w czasie, żeby odzyskać Kamienie Nieskończoności. Cap, Iron Man, Hulk i Ant-Man przenieśli się do roku 2012 - momentu Bitwy o Nowy Jork. 

W pewnym momencie Steve Rogers natknął się na samego siebie sprzed lat. Młodszy odpowiednik bierze go za iluzję Lokiego. Jak powstawała ta scena "Endgame"?

Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios
Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios
Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios
Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios
Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios
Avengers: Endgame Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Studios

Oprócz fotografii ilustrujących powstawanie efektów specjalnych, w sieci pojawił się również materiał wideo, poświęcony temu tematowi.

Efekty specjalne zostały tak umiejętnie stworzone, że podczas seansu trudno się zorientować, co jest prawdziwym elementem scenografii, a co wygenerowanym komputerowo dodatkiem, umieszczonym w filmie na etapie postprodukcji. Tego typu materiały uzmysławiają też widzom, jak ciężka jest rola aktora, który w całości musi polegać na sile własnej wyobraźni, żeby wczuć się w odgrywanego bohatera.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Cyfrowa wersja filmu trafiła do sprzedaży 30 lipca 2019 roku i została poszerzona o materiał dla fanów Kapitana Ameryki i Peggy Carter. Wśród dodatków oprócz materiałów z powstawania efektów specjalnych  zobaczymy również inne sekrety powstawania słynnych fragmentów produkcji, hołd dla Stana Lee, 6 usuniętych scen, rozmowy z aktorami i twórcami oraz wpadki z planu. Film w cyfrowej wersji trafił do sprzedaży 30 lipca 2019 roku. Na bardziej tradycyjne wydanie "Avengers: Endgame" musimy poczekać dwa tygodnie. Produkcja na DVD i Blu-ray zadebiutuje 13 sierpnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film będzie dostępny w Polsce.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - Jak powstał Gruby Thor? [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.