"Avengers: Endgame" - jaka przyszłość czeka Hulka? Fani mają kilka pomysłów

06.08.2019 11:32
"Avengers: Endgame" - jaka przyszłość czeka Hulka? Fani mają kilka pomysłów Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"/Marvel Studios/Disney

Film "Avengers: Endgame" dał nam całkiem zgrabne zakończenie wątków wszystkich oryginalnych Avengers - wszystkich oprócz Hulka. Co dalej z zielonym gigantem?

Kapitan Ameryka przeszedł na emeryturę. Iron Man i Black Widow stracili życie, a Thor i Hawkeye szykują się na kolejne solowe przygody - Bóg Piorunów pojawi się w "Thorze: Love and Thunder", a łucznik będzie miał własny serial. Pozostaje nam jedynie Hulk - ten nie ma potwierdzonego własnego filmu ani serialu i mało prawdopodobne wydaje się, by miał dołączyć do obsady innej produkcji z 4. fazy MCU (chyba, że ponownie wystąpi w filmie o Thorze). 

Co dalej z Hulkiem w MCU?

To skłoniło fanów do rozpoczęcia spekulacji na temat przyszłości postaci w MCU. "Love and Thunder" ma opowiadać historię przemiany Jane Foster w Potężną Thor, więc większość filmu skupi się raczej na tym aspekcie, do którego Hulk nie będzie pasował. Z drugiej strony Taika Waititi opowiedział historię zniszczenia Asgardu, jednocześnie bawiąc nas do łez. Jeżeli więc ktokolwiek miałby w satysfakcjonujący sposób włączyć do swojej produkcji Hulka, to Nowozelandczyk jest do tego najlepszym kandydatem. 

Przeczytaj także

Tak jak wspomnieliśmy, reszta filmowych i serialowych projektów wydaje się nie być dostosowana do potrzeb zielonego giganta. Jedynym filmem, który mógłby jeszcze wytrzymać obecność Hulka jest prawdopodobnie "Doktor Strange in the Multiverse of Madness". Stephen Strange, Scarlet Witch i Hulk podróżujący po wielu wymiarach i walczący z kosmicznymi złoczyńcami? To brzmi naprawdę interesująco i mogłoby być ciekawym rozwiązaniem dla filmów Marvel Studios. 

Jedno jest pewne - fani MCU zdecydowanie nie płakaliby z powodu powrotu Hulka. Chociaż nigdy nie mieliśmy okazji zobaczyć najpotężniejszej wersji zielonego potwora znanej z komiksów pokroju "World War Hulk", to połączenie Bannera i Hulka w jedno okazało się być ciekawym rozwiązaniem.

Na razie jego przyszłość nie jest znana, ale możemy być pewni, że Marvel Studios nie zrezygnuje z jednej ze swoich najpopularniejszych postaci i Hulk w jakiś sposób pojawi się jeszcze w nowych produkcjach. 

Zobacz także: Internauci podrasowali scenę z Avengers: Endgame

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.