"Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA

28.10.2019 13:02
"Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Scenarzyści filmu "Avengers: Endgame" opowiedzieli o kolejnym odrzuconym pomyśle ze scenariusza głośnego filmu Marvela. Jeden z herosów miał zostać wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Film "Avengers: Endgame" to tak ogromna produkcja, że odrzucone pomysły nie powinny nikogo dziwić. Scenarzyści filmu bardzo chętnie dzielą się w kolejnych wywiadach swoimi koncepcjami, które z różnych powodów nie trafiły do finalnego scenariusza hitu Marvel Studios. Wśród nich znajdowała się polityczna kariera jednego z członków Avengers. O kogo chodzi?

"Avengers: Endgame" - War Machine miał być wiceprezydentem USA

Kandydatów do tej zaszczytnej roli jest kilku, a najbardziej oczywistymi są Kapitan Ameryka i Iron Man. Okazuje się jednak, że Christopher Markus i Stephen McFeely nie brali pod uwagę bohatera wojennego, który dosłownie jest symbolem całego kraju, ani charyzmatycznego wizjonera sprawnie zarządzającego wielką korporacją.

Przeczytaj także

Chodziło o osobę, która łączy w sobie cechy obu tych herosów - War Machne'a, czyli pułkownika Jamesa "Rhodey'ego" Rhodesa. Grany przez Dona Cheadle'a Rhodey to nie tylko zasłużony żołnierz i przyjaciel Tony'ego Starka, ale osoba, która również nosiła na piersi amerykańskie symbole jak Steve Rogers. W końcu w trzeciej części "Iron Mana" War Machne przywdział zbroję inspirowaną komiksowym pancerzem Iron Patriot. Za jej pomocą ocalono zresztą prezydenta USA.

Przeczytaj także

Scenarzyści filmu opowiedzieli o odrzuconym pomyśle w rozmowie z Comicbook.com.

Usunęliśmy ten pomysł, ponieważ nie wnosił nic do historii, ale wydaje mi się, że w jednym szkicu po skoku o pięć lat w przyszłość, Rhodie został wiceprezydentem. Wiceprezydent Rhodey.

Ten pomysł był uzasadniony fabularnie. Rhodes wiele lat służył w amerykańskim wojsku i był ściśle powiązany ze strukturami rządowymi. War Machine jako wiceprezydent rzeczywiście nie miałby żadnego wpływu na przebieg historii ukazanej w "Endgame", ale ten wątek wiele mówiłby o zmianie jaka zaszła w ciągu pięciu lat od pstryknięcia Thanosa.

Przeczytaj także

Być może pomysł scenarzystów zostanie wykorzystany w jednym z nadchodzących filmów lub seriali dziejących się w MCU. Na razie nie wiadomo jednak, czy War Machine powróci w kolejnych produkcjach Marvela. Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: Fan przygotował świetny plan na 5. fazę Marvel Cinematic Universe

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.