28.10.2019 13:02

"Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA

Scenarzyści filmu "Avengers: Endgame" opowiedzieli o kolejnym odrzuconym pomyśle ze scenariusza głośnego filmu Marvela. Jeden z herosów miał zostać wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Film "Avengers: Endgame" to tak ogromna produkcja, że odrzucone pomysły nie powinny nikogo dziwić. Scenarzyści filmu bardzo chętnie dzielą się w kolejnych wywiadach swoimi koncepcjami, które z różnych powodów nie trafiły do finalnego scenariusza hitu Marvel Studios. Wśród nich znajdowała się polityczna kariera jednego z członków Avengers. O kogo chodzi?

"Avengers: Endgame" - War Machine miał być wiceprezydentem USA

Kandydatów do tej zaszczytnej roli jest kilku, a najbardziej oczywistymi są Kapitan Ameryka i Iron Man. Okazuje się jednak, że Christopher Markus i Stephen McFeely nie brali pod uwagę bohatera wojennego, który dosłownie jest symbolem całego kraju, ani charyzmatycznego wizjonera sprawnie zarządzającego wielką korporacją.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Evans ponownie w roli Kapitana Ameryki? Gwiazdor ma powrócić w jednym z seriali Marvela

Chodziło o osobę, która łączy w sobie cechy obu tych herosów - War Machne'a, czyli pułkownika Jamesa "Rhodey'ego" Rhodesa. Grany przez Dona Cheadle'a Rhodey to nie tylko zasłużony żołnierz i przyjaciel Tony'ego Starka, ale osoba, która również nosiła na piersi amerykańskie symbole jak Steve Rogers. W końcu w trzeciej części "Iron Mana" War Machne przywdział zbroję inspirowaną komiksowym pancerzem Iron Patriot. Za jej pomocą ocalono zresztą prezydenta USA.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także "Avengers": scenarzyści "Infinity War" i "Endgame" zdradzili odrzucone pomysły z filmów Marvela

Scenarzyści filmu opowiedzieli o odrzuconym pomyśle w rozmowie z Comicbook.com.

"

Usunęliśmy ten pomysł, ponieważ nie wnosił nic do historii, ale wydaje mi się, że w jednym szkicu po skoku o pięć lat w przyszłość, Rhodie został wiceprezydentem. Wiceprezydent Rhodey. "

Ten pomysł był uzasadniony fabularnie. Rhodes wiele lat służył w amerykańskim wojsku i był ściśle powiązany ze strukturami rządowymi. War Machine jako wiceprezydent rzeczywiście nie miałby żadnego wpływu na przebieg historii ukazanej w "Endgame", ale ten wątek wiele mówiłby o zmianie jaka zaszła w ciągu pięciu lat od pstryknięcia Thanosa.

Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER
Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER
Przeczytaj także Don Cheadle dołączył do obsady filmu "Kosmiczny mecz 2"

Być może pomysł scenarzystów zostanie wykorzystany w jednym z nadchodzących filmów lub seriali dziejących się w MCU. Na razie nie wiadomo jednak, czy War Machine powróci w kolejnych produkcjach Marvela. Przekonamy się o tym za jakiś czas.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

Zobacz też: Fan przygotował świetny plan na 5. fazę Marvel Cinematic Universe

Tagi: News Avengers Marvel Iron Man Avengers 4