22.07.2019 14:07

"Avengers: Endgame" jest najlepiej zarabiającym filmem w historii. Pobił "Avatara"

Nareszcie. Po prawie 3 miesiącach w kinach "Avengers: Endgame" stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii międzynarodowego box-offisu. Produkcja pobiła wcześniejszy rekord "Avatara".

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu "Avengers: Endgame"/Disney

Szef Marvel Studios Kevin Feige prawie zdradził informację w trakcie panelu MCU na Comic-Conie w San Diego. Prezes zatrzymał się jednak i postanowił w całości skupić na nadchodzących produkcjach o superbohaterach. Na temat finansowego sukcesu "Avengers: Endgame" wypowiedział się jednak Disney, który niedługo po zakończeniu spotkania z gwiazdami MCU oficjalnie potwierdził, że nowa odsłona "Avengers" jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów.

Avengers: Endgame najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów

O ile "Endgame" pobiło "Avatara" Jamesa Camerona? Tego jeszcze nie wiemy, ponieważ do tej pory nie zaktualizowano oficjalnych numerów. Wiemy jednak, że w piątek 19 lipca 2019 roku "Endgame" było jedyne 500 tysięcy dolarów za "Avatarem". Dlatego idąc prostą linią eliminacji włodarze Disneya postanowili wydać oficjalne oświadczenie, w których pochwalili się wynikiem finansowym "Avengers: Endgame" i pogratulowali twórcom za stworzenie najlepiej zarabiającej produkcji w historii kinematografii (jeżeli nie bierzemy pod uwagę inflacji):

"

Serdecznie gratulujemy zespołom z Marvel Studios i Walt Disney Studios oraz dziękujemy wszystkim fanom na całym świecie, którzy sprawili, że "Avengers: Endgame" stało się historycznym hitem. Chociaż od premiery "Avatara" minęło 10 lat, to i tak nadal jest to potężna marka. Sukces obydwóch produkcji pokazuje jednak, że filmy jednoczą ludzi. Utalentowani twórcy stojący za obydwoma filmami mają jeszcze dużo trików w zanadrzu, więc my nie możemy się doczekać przyszłości Marvel Cinematic Universe oraz świata Pandory.  "

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Sikający Gruby Thor w usuniętej scenie z "Avengers: Endgame"

Niebawem "Avengers: Endgame" trafi na Blu-ray i DVD oraz w wersji cyfrowej. W USA płyty trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce. 

Zobacz także: Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki

Tagi: News Marvel Avengers 4