"Avengers: Endgame" jest najlepiej zarabiającym filmem w historii. Pobił "Avatara"

22.07.2019 14:07
"Avengers: Endgame" jest najlepiej zarabiającym filmem w historii. Pobił "Avatara" Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"/Disney

Nareszcie. Po prawie 3 miesiącach w kinach "Avengers: Endgame" stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii międzynarodowego box-offisu. Produkcja pobiła wcześniejszy rekord "Avatara".

Szef Marvel Studios Kevin Feige prawie zdradził informację w trakcie panelu MCU na Comic-Conie w San Diego. Prezes zatrzymał się jednak i postanowił w całości skupić na nadchodzących produkcjach o superbohaterach. Na temat finansowego sukcesu "Avengers: Endgame" wypowiedział się jednak Disney, który niedługo po zakończeniu spotkania z gwiazdami MCU oficjalnie potwierdził, że nowa odsłona "Avengers" jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów.

Avengers: Endgame najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów

O ile "Endgame" pobiło "Avatara" Jamesa Camerona? Tego jeszcze nie wiemy, ponieważ do tej pory nie zaktualizowano oficjalnych numerów. Wiemy jednak, że w piątek 19 lipca 2019 roku "Endgame" było jedyne 500 tysięcy dolarów za "Avatarem". Dlatego idąc prostą linią eliminacji włodarze Disneya postanowili wydać oficjalne oświadczenie, w których pochwalili się wynikiem finansowym "Avengers: Endgame" i pogratulowali twórcom za stworzenie najlepiej zarabiającej produkcji w historii kinematografii (jeżeli nie bierzemy pod uwagę inflacji):

Serdecznie gratulujemy zespołom z Marvel Studios i Walt Disney Studios oraz dziękujemy wszystkim fanom na całym świecie, którzy sprawili, że "Avengers: Endgame" stało się historycznym hitem. Chociaż od premiery "Avatara" minęło 10 lat, to i tak nadal jest to potężna marka. Sukces obydwóch produkcji pokazuje jednak, że filmy jednoczą ludzi. Utalentowani twórcy stojący za obydwoma filmami mają jeszcze dużo trików w zanadrzu, więc my nie możemy się doczekać przyszłości Marvel Cinematic Universe oraz świata Pandory. 

Przeczytaj także

Niebawem "Avengers: Endgame" trafi na Blu-ray i DVD oraz w wersji cyfrowej. W USA płyty trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce. 

Zobacz także: Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.