"Avengers: Endgame" ma szansę dostać Oscara? Film zawalczy o Nagrodę Akademii Filmowej

21.09.2019 16:14
"Avengers: Endgame" ma szansę dostać Oscara? Film zawalczy o Nagrodę Akademii Filmowej Fot. . kadr z wideo Marvel Studios' Avengers - Official Trailer

"Avengers: Endgame" wywołał sporo zamieszania. Film zaskarbił sobie sympatię wielu widzów i pobił masę rekordów. 

"Avengers: Endgame" okazał się najlepiej zarabiającym filmem w historii. Kiedy produkcja zadebiutowała w kwietniu 2019 roku tłumy widzów ruszyły w kierunku kin. Nic zatem dziwnego, że już po trzech miesiącach od premiery obraz stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii i pobił nawet "Avatara". Tę informację zdradził w lipcu 2019 roku szef Marvel Studios, Kevin Feige. Czy "Endgame" ma szansę na Oscara? Disney właśnie rozpoczął kampanię. 

"Avengers: Endgame" ma szansę dostać Oscara? Film zawalczy o Nagrodę Akademii Filmowej

Jak podaje Heroic Hollywood, na oficjalnej stronie Studia Walt Disney pojawiła się opcja "For Your Consideration Oscars". W spisie widnieje pięć tytułów i właśnie "Avengers" jest jednym z nich. Wszystkie filmy zostaną zgłoszone do rywalizacji o Nagrodę Akademii Filmowej. Obok "Endgame" znalazł się "Król Lew", "Toy Story 4", "Aladyn" i oczekująca na swoją premierę "Kraina Lodu II". 

Przeczytaj także

Czy "Avengers: Endgame" ma szansę na Oscara? Biorąc pod uwagę popularność produkcji nominacja nie będzie zaskoczeniem. W czerwcu 2019 roku informowaliśmy was o tym, że anonimowy członek Akademii uważa, że nowe dzieło Marvela nie ma szansy na statuetkę, a obraz jest jedynie maszynką do robienia pieniędzy. 92. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę, 9 lutego 2020 roku.

Zobacz także: "Avengers: Endgame" jest najlepiej zarabiającym filmem w historii

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.