"Avengers: Endgame" ustanowił nowy rekord w USA. Film Marvela pobił "Avatara"

Karolina Woźniak
20.05.2019 11:17
"Avengers: Endgame" ustanowił nowy rekord w USA. Film Marvela pobił "Avatara" Fot. : kadr z wideo

"Avengers: Endgame" ustanowił kolejny rekord. Tym razem przebił "Avatara" i "Titanica", co czyni go jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina.

Film Marvela, "Avengers: Endgame", ustanowił nowy rekord. Ostatnia część opowiada o superbohaterach, którzy robią wszystko, żeby pokonać złego tytana, Thanosa, który wymazał połowę życia we Wszechświecie. Czy fani są zaskoczeni rekordem? Raczej nie, chociaż niektórzy twierdzą, że może zabraknąć kilku dobrych weekendów, żeby wkroczyć na tron przed zakończeniem kinowej emisji.

"Avengers: Endgame" pobił "Avatara"

Przeczytaj także

Okazuje się, że film o superbohaterach jak na razie pokonał produkcję Jamesa Camerona. "Avatar" zarobił 760,5 milionów dolarów - to o 10 milionów mniej, niż "Avengers: Endgame". Żeby zdobyć tron, widowisko Marvela musiałoby pokonać "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", co jest raczej niemożliwe. Produkcja J.J. Abramsa zarobił 936,7 milionów dolarów. Jednak istnieje szansa, że "Avengers" przekroczy granicę 800 milionów dolarów, co umocni jego pozycję w rankingu.

Film Marvela ustanowił nowy rekord

Na całym świecie produkcja braci Russo wygenerowała już ok. 3 miliardy dolarów. Pobicie "Avatara" czyni produkcję Marvela drugim najbardziej dochodowym filmem w historii. Warto również dodać, że "Avengers" pokonał inny film Jamesa Camerona. Mowa o "Titanicu", który był na drugim miejscu przez ładnych parę lat. 

Zobacz także: >>Chris Pratt opublikował "nielegalne" nagranie z "Avengers: Endgame"<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.