14.11.2019 13:19

"Avengers: Endgame" - początkowo jedna z bohaterek miała użyć Rękawicy Thanosa

W sieci pojawił się jeden z niewykorzystanych concept artów, z "Avengers: Endgame" na których widzimy jedną z bohaterek dzierżących Rękawicę Nieskończoności. O którą heroinę chodzi?

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W czwartej części "Avengers" Rękawicy Nieskończoności użyli dwaj bohaterowie - Hulk i Iron Man. Mało brakowało, a do tego grona dołączyłaby jedna z postaci kobiecych. Wskazuje na to niewykorzystana grafika koncepcyjna.

"Avengers: Endgame" - kto oryginalnie miał użyć Rękawicy Nieskończoności?

Akcja filmu dzieje się 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". Pozostali przy życiu herosi z pomocą Kapitan Marvel wyruszyli na poszukiwania Thanosa. Odnaleźli go i zgładzili, przy okazji dowiadując się, że Kamienie Nieskończoności zostały zniszczone przez Szalonego Tytana. Po wielu miesiącach żałoby Ant-Manowi udało się uwolnić z Quantum Realm - miniaturowej rzeczywistości, w której został uwięziony w filmie "Ant-Man and the Wasp". Dzięki niemu herosi połączyli siły, skonstruowali maszynę czasu i cofnęli się do chwil, w których kosmiczne klejnoty wciąż istniały.

Po zgromadzeniu Kamieni Nieskończoności Tony Stark, Bruce Banner i Rocket Raccoon wspólnymi siłami skonstruowali nową Rękawicę Nieskończoności. Za jej pomocą Hulk odwrócił czyn Szalonego Tytana i przywrócił do istnienia wszystkie wymazane istoty żywe w całym wszechświecie. Niestety śladami podróżujących w czasie Avengers ruszył Thanos z przeszłości, który postanowił przejąć artefakt i wprowadzić swój plan w życie na zupełnie innych zasadach niż zakładał. Nie zdołał jednak powtórzyć swojej czystki, ponieważ ubiegł go Iron Man. Bohater poświęcił życie, by pozbyć się Thanosa i jego armii.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - twórca filmu opowiedział o alternatywnych scenach śmierci Iron Mana

Ten moment mógł wyglądać zupełnie inaczej, przynajmniej z perspektywy filmowego uniwersum. W sieci pojawiło się nagranie, ukazujące zawartość książki poświęconej powstawaniu "Avengers: Endgame". Wydawnictwo pełne jest różnych grafik i szkiców koncepcyjnych, które opatrzono odpowiednimi podpisami. Na jednym z rysunków widzimy, że Rękawicę dzierży Nebula. Ten fragment pojawia się w pod koniec dwunastej minuty nagrania.

Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr.
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - w sieci pojawiła się kolejna usunięta scena. Tym razem z Katherine Langford

Nebula władającą mocą Kamieni Nieskończoności ine jest cale nowym pomysłem. W komiksie "Infinity Gauntlet" z 1991 roku, na którym oparto scenariusze "Infinity War" i "Endgame" takie wydarzenie miało miejsce. Córka Thanosa postanowiła przejąć potężną moc i przywróciła do życia wszystkich bohaterów, których zabił jej ojciec.

Nie zrobiła jednak tego z czystych pobudek. W ten sposób chciała się na nim zemścić. Oprócz grafiki pojawił się również opis niewykorzystanej sceny.

"

Kiedy w "Avengers: Endgame" Nebula z przeszłości została zabita przez samą siebie z przyszłości, jej śmierć została początkowo opisana w zupełnie inny sposób. W pierwotnej wersji była w stanie przejąć rękawicę Starka w finałowej bitwie. Chcąc udowodnić ojcu, jak silną jest wojowniczką, próbowała użyć artefaktu na sobie - to nawiązanie do komiksu "Infinity Gauntlet" z 1991 roku autorstwa Jima Starlina. To spowodowało, że Nebula zrozumiała, iż nie jest wystarczająco silna, by użyć Kamieni i przetrwać. "

W finalnej wersji scenariusza doszło do pojedynku pomiędzy Nebulą z przeszłości i teraźniejszości. Kosmitka chciała zabić Gamorę i Hawkeye'a. Przeszkodziła jej w tym jej starsza wersja, która bez wahania oddała śmiertelny strzał w kierunku swojej odpowiedniczki z alternatywnej linii czasowej.

Jak widać, twórcy postanowili zaskoczyć widzów zaznajomionych z klasyką Marvel Comics i zdecydowali się na zupełnie inny los bohaterki granej przez Karen Gillan.

Czy niewykorzystana scena powinna trafić do scenariusza "Avengers: Endgame"?

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Strażnicy Galaktyki": fan z odkrył zaskakujący szczegół na temat Rocket Raccoona

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - grafika koncepcyjna prezentuje, jak szpetnym dzieckiem był Thanos

Tagi: News Avengers Strażnicy Galaktyki Marvel Marvel Comics Avengers 4