"Avengers: Endgame" - pojawiły się plakaty przedstawiające bohaterów. Powracają znane postaci

Kamil Kacperski
26.03.2019 21:40
Avengers: Endgame plakat|undefined Fot. materiały prasowe

Do premiery filmu "Avengers: Endgame" pozostał równo miesiąc (26 kwietnia 2019 roku). Z tej okazji Marvel Studios postanowiło pokazać plakaty przedstawiające głównych bohaterów filmu.

"Avenegers: Endgame" będzie kulminacją wszystkich filmów należących do MCU, które szef Marvel Studios Kevin Feige określił słowami "The Infinity Saga". Nazwa ta oczywiście nawiązuje do tytułu poprzedniego filmu o Avengers, czyli "Infinity War". Do premiery zostało już niewiele czasu, więc kampania marketingowa dotycząca "Endgame" ruszyła pełną parą. Po pokazaniu 2 pełnoprawnych zwiastunów, Marvel postanowił podzielić się z fanami nowymi plakatami, które przedstawiają głównych bohaterów nadchodzącej produkcji. 

Avengers: Endgame - nowe plakaty 

Łącznie do sieci trafiło ponad 30 plakatów - każdy z nich prezentuje inną postać z "Avengers: Endgame". Wszystkie są opatrzone również tym samym hasłem: "Avenge the Fallen", co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza "Pomścić poległych". Kolejny ciekawym środkiem artystycznym jest wykorzystanie kolorów na plakatach - te, które przedstawiają żywych bohaterów są kolorowe, natomiast polegli są reprezentowani przez barwy czarno-białe.

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o bohaterów plakatów, to wśród nich pojawiła się miła niespodzianka - oprócz głównych bohaterów pokroju Iron Mana, Kapitana Ameryki i Thora, na materiałach promocyjnych pojawiła się również Valkyrie, którą ostatni raz widzieliśmy w "Thorze: Ragnarok", wydanym w 2017 roku. Plakat z bohaterką jest kolorowy, co oznacza, że postać Tessy Thompson jest cała i zdrowa. Patrząc na to, że Loki i Heimdall zmarli, a Thor jest na Ziemi z Avengerami, oznacza to, że Valkyrie jest prawdopodobnie liderką Asgaardczyków. A przynajmniej tego, co zostało z ludu Odyna.

Marvel Studios postanowiło zamieścić na swoich plakatach również postaci mniej znane - miło jest zobaczyć m.in. Okoyę, czy War Machine'a na swoich oddzielnych materiałach. Zobaczcie je sami:

A na deser swoją wersję przygotował jeszcze Bosslogic, który na plakacie umieścił samego Szalonego Tytana, czyli Thanosa. Ten zaś dzieli się z nami cytatem: "Wszyscy polegną". Zobaczcie sami:

"Avengers: Endgame" - data premiery

A Wam jak się podobają plakaty promujące film "Avenegers: Endgame"? Tak jak wspomnieliśmy na początku - produkcja pojawi się na ekranach kin już 26 kwietnia 2019 roku. Reżyserami "Avengers: Endgame" są bracia Joe i Anthony Russo.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.